kółko graniaste
fot. Adobe Stock

Kółko graniaste - zabawa ruchowa dla dzieci

Gdy maluch zaczął już chodzić, chwyć go za rączki i chodźcie powoli w kółeczko, recytując znaną rymowankę... Śmiechu będzie co niemiara!
kółko graniaste
fot. Adobe Stock
Kółko graniaste to bardzo prosta zabawa także dla najmłodszych dzieci. Najlepiej się w nią bawić w większej grupie, dlatego często wykorzystywana jest do zajęcia dzieciom czasu w żłobkach i przedszkolach. Jednak nawet wtedy, gdy tylko ty i twoja pociecha w nią się pobawicie, malec będzie miał mnóstwo frajdy.

Zobacz też: 23 zabawy ruchowe dla dzieci

Aby była bezpieczna, trzeba zadbać o to, by dziecko wywracając się, nie uderzyło się o mebel lub twardy przedmiot. Idealnym miejscem do zabawy są sale gimnastyczne, duże pokoje lub otwarta przestrzeń, np. czysty trawnik.

Gdy maluch zacznie samodzielnie chodzić, chwyć go za rączki i chodźcie powoli w kółeczko, recytując rymowankę: "Kółko graniaste, czterokanciaste, kółko nam się połamało, cztery grosze kosztowało, a my wszyscy bęc!". Na "bęc" przewróćcie się razem na podłogę.

Co daje ta zabawa? Dużo śmiechu, rozwijanie umiejętności zabawy, przewidywanie następstwa zdarzeń, trochę gimnastyki. [content:0_26974,0_27055,0_26898:CMNews]  
Redakcja poleca: Koordynacja ruchowa dziecka - najlepsze zabawy dla maluchów! Film
Jak mądrze wspierać koordynację ruchową dziecka? Jeśli nie masz pomysłów na rozwijające zabawy z dzieckiem w domu lub chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, obejrzyj film. Znajdziesz tam mnóstwo podpowiedzi instruktorki Baby's Academy by Egurrola.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 11 głosy

Zobacz także

Popularne tematy