Kąpiel bez opieki jest niebezpieczna
fot. Facebook/Newsner.com

Dziecko tonie w dmuchanym kole ratunkowym – zobacz wstrząsające nagranie!

To szokujące nagranie powinien zobaczyć każdy rodzic. Zobacz, jak może się skończyć zabawa w wodzie pod nieobecność rodziców!
Hanna Szczesiak
Kąpiel bez opieki jest niebezpieczna
fot. Facebook/Newsner.com
Kilka dni temu na Facebooku Newsner.com opublikowano szokujące nagranie: kilkuletni chłopiec zaczyna tonąć podczas kąpieli w basenie. Jego rodziców nie ma w pobliżu.

Bezpieczeństwo dziecka na basenie

Na opublikowanym nagraniu kilkulatek bawi się w basenie w dmuchanym kole do pływania. Nagle przechyla się i wpada głową do wody. Próbuje się wydostać, ale koło utrzymuje go pod wodą przez ponad minutę. Gdy zaczyna tracić siły i nie jest w stanie wydostać się na powierzchnię, zauważają go rodzice. Ojciec natychmiast wyjmuje go z wody. Chłopcu, na szczęście, nic się nie stało, ale samo oglądanie tego filmu jest wstrząsające!
 
Redakcja poleca: Jak pomóc tonącemu dziecku? [WIDEO]
Co robić, żeby pomóc komuś, kto stracił grunt pod nogami? Podać gałąź, zadzwonić pod 112 czy rzucić się do wody i próbować ratować? Zobacz, kto może udzielać pomocy tonącemu dziecku w jeziorze, rzece czy w morzu. Tłumaczy doświadczony ratownik, rzecznik prasowy stołecznego WOPR-u, Michał Czernicki.

Nie zostawiaj dziecka samego w wodzie!

Gdyby rodzice nie zauważyli tonącego chłopca, mogłoby dojść do tragedii. Dlatego tak ważne jest, by podczas kąpieli w basenie, morzu czy jeziorze nie zostawiać dziecka samego. Dmuchane koło ratunkowe, które ma chronić dziecko i pomóc mu utrzymać się na powierzchni, może być dla niego niebezpieczne – jeśli dziecko przechyli się i wpadnie głową do wody, może mieć trudności z wydostaniem się na powierzchnię.

Rodzice nie powinni zostawiać dzieci w wodzie bez opieki. Samo obserwowanie malucha z daleka to za mało – jeśli dziecko znajdzie się pod wodą, o jego życiu mogą decydować sekundy!

Pozwalacie waszym dzieciom bawić się bez opieki czy zawsze jesteście przy nich?

Zobacz także: Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka nad wodą i w górach!
Oceń artykuł

Ocena 4 na 23 głosy

Zobacz także

Popularne tematy