litera A do druku
fot. Adobe Stock

Litera „A" do druku – nauka pisania liter po śladzie

Nasza litera „A” do druku należy do całego zbioru szablonów, które pomagają w nauce pisania. Dzięki nim dziecko nauczy się pisać wielką i małą literę „a”, a w nagrodę będzie mogło pokolorować ananasa na obrazku.
Marta Kabulska
litera A do druku
fot. Adobe Stock
Zastanawiasz się, jak nauczyć dziecko pisać? Oto litera „A” do druku. Zachęć dziecko do pisania po śladzie, a gdy uda mu się połączyć wszystkie kropki, w nagrodę czeka na nie kolorowanka z ananasem.

Litery do nauki pisania, które można wydrukować, to świetna pomoc naukowa dla dziecka, które zaczyna uczyć się pisać. Skorzystaj z tego i innych naszych owocowych szablonów z literkami. 

Litera „a” do pisania

Kliknij poniższy obrazek. W nowym oknie otworzy się szablon do pisania liter po śladzie. Dopasuj rozmiar obrazka do kartki, wydrukuj go, a później usiądź z dzieckiem i wytłumacz mu, jak pisze się duże „A” i małe „a”. To ważne, aby od początku uczyć się poprawnego prowadzenia ręki, bo od tego zależy sprawność, tempo i czytelność pisanego tekstu.

Pisanie liter po śladzie to pierwszy etap nauki pisania. Gdy dziecko wykona kilka takich ćwiczeń, można przejść do pisania liter z pamięci . Takie zadania warto robić bezpośrednio po pisaniu po śladzie, aby dziecko utrwaliło sobie w pamięci sposób pisania konkretnej litery.

 
litera A do druku
 

Prawidłowy chwyt i pisanie liter po śladzie

Zwróć uwagę, jak dziecko trzyma długopis – powinien znajdować się między opuszkami kciuka i palca wskazującego. Palec środkowy umieszczony ma być pod długopisem, a pozostałe palce dziecka za nim. Prawidłowy chwyt ułatwia precyzyjne pisanie liter po śladzie.

Poniżej obrazek, na którym pokazano kolejność kreślenia linii w literze „A”. Obejrzyjcie wspólnie tę instrukcję, a ty przypilnuj, aby dziecko stosowało te zasady w praktyce.
litera A do druku kierunek pisania

Zobacz też:

 
Redakcja poleca: Chcesz, by dziecko ładnie pisało? Kup mu pióro
Nauka pisania to sama przyjemność. Jeśli oprócz kredek, ołówków i długopisu podarujesz swojemu przedszkolakowi pióro wieczne, będzie prawdziwym mistrzem kaligrafii.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy