Litera B do druku
fot. Adobe Stock

Litera B do druku – nauka pisania liter po śladzie

Litera „B” do druku – znajdziesz tu gotowe szablony pomocne w nauce pisania litery „B”. Pisanie po śladzie to pierwsze kroki, jakie dzieci stawiają, ucząc się pisać. Wydrukuj wybrany szablon i daj dziecku, by poćwiczyło pisanie!
Marta Kabulska
Litera B do druku
fot. Adobe Stock
Skorzystaj z naszego „owocnego” szablonu z literą „B” do druku. Zachęć dziecko do rysowania po śladzie, a gdy uda mu się połączyć wszystkie kropki, w nagrodę czeka na niego kolorowanka z bananami. Wystarczy kliknąć obrazek i wydrukować go z nowego okna, w którym się otworzy. Nauka pisania nie musi być nudna! Pozostałe litery do nauki pisania do druku znajdziesz także w naszych innych materiałach.

Litera „B” do pisania

Oto nasz owocowy obrazek, który pomoże w nauce pisania literki „B”! Jego zaletą jest, że zawiera nie tylko literę „B” do pisania po śladzie, ale też dość duży obrazek bananów. Dziecko może też dzięki temu szablonowi potrenować pisanie litery „B” drukowanej, pisanej dużej oraz pisanej małej. A później – pokolorować obrazek!

A może twoje dziecko potrafi już napisać cały wyraz „banan”? Jeśli nie, to koniecznie wydrukuj pozostałe literki z naszego owocowego alfabetu.

Pisanie litery „B” po śladzie

Oto duży obrazek pokazujący, jak pisze się literę „B”. Pokazano na nim w przejrzysty sposób kolejność kreślenia linii. Warto go dziecku pokazać, żeby utrwaliło sobie tę wiedzę.

litera b do druku kolejność rysowania linii

Wszystkie obrazki pochodzą z serwisu Adobe Stock.

Sprawdź także:
Redakcja poleca: Chcesz, by dziecko ładnie pisało? Kup mu pióro
Nauka pisania to sama przyjemność. Jeśli oprócz kredek, ołówków i długopisu podarujesz swojemu przedszkolakowi pióro wieczne, będzie prawdziwym mistrzem kaligrafii.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy