kolorowanki dla dorosłych
fot. Obrazek z książki "Kolorowy trening antystresowy. Esy-floresy" wyd. Buchmann

Kolorowanki dla dorosłych – dzieci mogą nam pozazdrościć!

Podbierasz dziecku kolorowanki? Już nie musisz, bo sklepy są pełne kolorowanek dla dorosłych. Sprawdź, co zyskasz, biorąc do ręki kredki i wypełniając kolorami różne rysunki.
Beata Turska
kolorowanki dla dorosłych
fot. Obrazek z książki "Kolorowy trening antystresowy. Esy-floresy" wyd. Buchmann
Kolorowanki dla dorosłych sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Świat oszalał na ich punkcie! Dlaczego dorośli ludzie godzinami ślęczą nad skomplikowanym wzorem i pracowicie kolorują go kredkami, długopisami żelowymi (super kolory!), cienkopisami, a czasem z braku laku, nawet zwykłymi długopisami? Z różnych powodów. Jedni to robią, żeby odpocząć, odreagować stres i poprawić sobie nastrój, inni w ten sposób zabijają czas na nudnych konferencjach i szkoleniach, jeszcze inni kolorują, bo lubią i daje im to mnóstwo satysfakcji.

Zobacz także: Jak w prosty sposób możesz się zrelaksować. "Łapacz snów" ci w tym pomoże

Jak wyglądają kolorowanki dla dorosłych?

Generalnie są podobne do tych dla dzieci. Są to czarno-białe rysunki, a właściwie kontury, miedzy którymi pozostają puste przestrzenie. I właśnie te puste pola należy pokolorować. Można to robić w zupełnie dowolny sposób: kredkami, flamastrami, farbkami. Pola są jednak znacznie liczniejsze i mniejsze niż te przeznaczone dla dzieci.

Jeśli chodzi o wzory, to jest ich mnóstwo: do wyboru, do (nomen omen) koloru. Można w nich znaleźć najróżniejsze obrazki:  skomplikowane mandale, afrykańskie maski, balony, wspaniałe budowle, pawie, sowy, pełne niesamowitych kwiatów ogrody... Można tak wymieniać w nieskończoność. Są nawet ... tatuaże z czaszkami i smokami.
 

Poniżej znajdziesz różne kolorowanki dla dorosłych w przystępnych cenach. Zobacz, może zechcesz je pokolorować?

Redakcja poleca: Przyspieszenie porodu: jak naturalnie przyspieszyć poród?
Żeby naturalnie przyspieszyć poród, należy zrobić to w sposób bezpieczny zarówno dla ciężarnej, jak i dziecka. Wśród sprawdzonych metod na przyspieszenie porodu po terminie są m.in. spacer, masaż brodawek i piersi czy stosunek seksualny.

Dorośli korzystają także z kolorowanek dla dzieci...

... ale zajmują się nimi zupełnie inaczej niż one. Bywa, że słodkie obrazki zmieniają się w sceny jak z horroru  albo zyskują zaskakujący komentarz. 


Kolorowanki dla dorosłych z rysunków dziecka

Nie musisz biec do księgarni ani przeczesywać internetu,  by znaleźć kolorowanki dla dorosłych. Możesz zrobić to, co Redditor Tatsputin  (a naprawdę Fred Giovannitti), artysta i przedsiębiorca, który podczas służbowych podróży koloruje rysunki swoich dzieci. Prawda, że świetnie mu to wychodzi? W ten sposób powstaje wspólne dzieło dziecka i rodzica. Naszym zdaniem to świetny pomysł! 

Nie tylko do kolorowania

Kolorowanki dla dorosłych nie zawsze służą do kolorowania.  Bywają sztuką przez duże S i mają nam, dorosłym,  powiedzieć nam coś ważnego o świecie albo o nas samych. Tak jak np.  obrazek z "The Executive Colour Book". Aż trudno uwierzyć, że ta satyra na pracę w korporacji powstała w 1961 roku!


Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy