GRY
 
 

Kolorowanki dla dorosłych – dzieci mogą nam pozazdrościć!

Podbierasz dziecku kolorowanki? Już nie musisz, bo sklepy są pełne kolorowanek dla dorosłych. Nie trzeba jednak wydawać pieniędzy, bo są także inne opcje.

kolorowanki dla dorosłych
fot. Obrazek z książki "Kolorowy trening antystresowy. Esy-floresy" wyd. Buchmann
Kolorowanki dla dorosłych sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Świat oszalał na ich punkcie!

Dlaczego  dorośli ludzie zabrali się za coś, co dotąd zarezerwowane było dla dzieci? Dlaczego godzinami ślęczą nad skomplikowanym wzorem i pracowicie kolorują go kredkami, długopisami żelowymi (super kolory!), cienkopisami, a czasem z braku laku, nawet zwykłymi długopisami?

Z różnych powodów. Jedni to robią, żeby odpocząć, odreagować stres i poprawić sobie nastrój, inni w ten sposób zabijają czas na nudnych konferencjach i szkoleniach, jeszcze inni kolorują, bo lubią i daje im to mnóstwo satysfakcji.
Zobacz także: Jak w prosty sposób możesz się zrelaksować. "Łapacz snów" ci w tym pomoże


Kolorowanki dla dorosłych do kupienia w księgarniach

Księgarnie (także internetowe) pękają w szwach od kolorowanek dla dorosłych. Jest ich mnóstwo: do wyboru, do (nomen omen) koloru.

Można w nich znaleźć najróżniejsze obrazki:  skomplikowane mandale, afrykańskie maski, balony, wspaniałe budowle, pawie, sowy, pełne niesamowitych kwiatów ogrody... Można tak wymieniać w nieskończoność. Są nawet ... tatuaże z czaszkami i smokami.
 
Redakcja poleca: Dlaczego warto zachęcać dziecko do kolorowania? 11 powodów [WIDEO]
Kolorowanie to nie tylko zabawa, ale duża korzyść dla rozwoju dziecka. Oto najważniejsze zalety kolorowania - od ćwiczenia rączki po nabieranie pewności siebie!


Kolorowanki dla dorosłych do druku

Kolorowanki dla dorosłych do druku można znaleźć także w internecie. Np. motyle kolorowanki znajdziesz na  www.craftsonsea.co.uk, ale takich stron jest mnóstwo, także w Polsce (m.in. pokolorujswiat.com czy e-kolorowanki.eu)


 

Dorośli korzystają także z kolorowanek dla dzieci...

... ale zajmują się nimi zupełnie inaczej niż one. Bywa, że słodkie obrazki zmieniają się w sceny jak z horroru  albo zyskują zaskakujący komentarz. 

Chcesz spróbować swoich sił i nadać kolorowance dla dzieci nowy sens? Znajdziesz je u nas.


Kolorowanki dla dorosłych z rysunków dziecka

Nie musisz biec do księgarni ani przeczesywać internetu,  by znaleźć kolorowanki dla dorosłych.

Możesz zrobić to, co Redditor Tatsputin  (a naprawdę Fred Giovannitti),  artysta i przedsiębiorca, który podczas służbowych podróży koloruje rysunki swoich dzieci. Prawda, że świetnie mu to wychodzi? W ten sposób powstaje wspólne dzieło dziecka i rodzica. Naszym zdaniem to świetny pomysł! 

Nie tylko do kolorowania

Kolorowanki dla dorosłych nie zawsze służą do kolorowania.  Bywają sztuką przez duże S i mają nam, dorosłym,  powiedzieć nam coś ważnego o świecie albo o nas samych. Tak jak np.  obrazek z "The Executive Colour Book". Aż trudno uwierzyć, że ta satyra na pracę w korporacji powstała w 1961 roku!Zobacz także: Nowe życie starych lalek. Po metamorfozie wyglądają lepiej niż gdy były nowe!
Doładuj
Przeładuj