kolorowanki grzyby
fot. Adobe Stock

Kolorowanki: grzyby do wydruku (6 obrazków)

Kolorowanki przedstawiające grzyby to wspaniała rozrywka dla najmłodszych. Kolorowanki są również świetną okazją, by dzieci zapoznały się z najważniejszymi zasadami grzybobrania. Zobacz kolorowanki z grzybami do wydruku.
Joanna  Biegaj
kolorowanki grzyby
fot. Adobe Stock
Kolorowanki z grzybami będą odpowiednią propozycją zarówno dla starszych, jak i tych młodszych dzieci. Taka zabawa pozwala dziecku nauczyć się prawidłowo trzymać kredkę, a także wspomaga koordynację oko-ręka. Poza tym grzyby do kolorowania doskonale rozwijają dziecięcą wyobraźnię.

Kolorowanie rysunków z grzybami może być też dobrym pretekstem, by wytłumaczyć dziecku, które grzyby są jadalne, a jakich w żadnym wypadku nie należy zbierać! Przedstawiamy 7 obrazków z grzybami. Wystarczy, że klikniesz w szablon grzyba do wydruku, wydrukujesz go dziecku, a świetna zabawa gwarantowana! 

Kolorowanki grzyby do wydruku: 
  1. Domek z grzybka
  2. Grzyby do kolorowania: kolaż
  3. Szablon grzyba do wydruku
  4. Dziewczynka z grzybkiem
  5. Grzyby w lesie
  6. Uśmiechnięty grzybek

Domek z grzybka

Podczas kolorowania grzyba możesz opowiedzieć dziecku o tym, że grzyby nie są ani roślinami, ani zwierzętami, choć tak naprawdę posiadają cechy i jednych i drugich. Grzyby stanowią swoje własne, oddzielne królestwo.

Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

kolorowanki grzyby - domek

Grzyby do kolorowania: kolaż

Wiecie, że grzyby oczyszczają pierwiastki i glebę z toksyn, a dodatkowo zabijają bakterie i pasożyty? Są bardzo przydatne na naszej planecie! 

Kliknij w miniaturę kolorowanki grzybów, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.kolorowanki grzyby - kolaż

Szablon grzyba do wydruku

Obecnie ludzie posiadają wiedzę na temat ok. 120. tys. grzybów, jednak eksperci twierdzą, że może być ich nawet... 4 miliony! To bardzo imponująca liczba, prawda?

Kliknij w miniaturę szablonu grzyba, żeby wydrukować lub zapisać go w oryginalnym rozmiarze.

kolorowanki grzyby - szablon

Dziewczynka z grzybkiem

Wiecie, że nazwa „muchomor” wzięła się z tego, że dawno temu używano tego grzyba jako środka, który odstrasza muchy? Muchy padały po kontakcie z muchomorem, jednak grzyb wcale ich nie zabijał, a jedynie paraliżował na kilka dni.

Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

kolorowanki grzyby - dziewczynka z grzybkiem


Grzyby w lesie

Muchomory rosną na całym świecie, poza Arktyką. Najwięcej jest ich w Europie i Stanach Zjednoczonych. W Polsce występuje aż 1300 gatunków grzybów jadalnych, jednak tych niejadalnych jest jeszcze więcej! Spróbujcie razem z dzieckiem wymienić kilka grzybów jadalnych i kilka tych niejadalnych.

Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

kolorowanki grzyby - ślimak

Uśmiechnięty grzybek

Grzyby są jednymi z najstarszych mieszkańców naszej planety. W Polsce można je zbierać prawie wszędzie, gdzie chcemy, i tyle, ile uda nam się znaleźć. W Niemczech natomiast jest ograniczenie do 2 kg dziennie!

Kliknij w miniaturę kolorowanki grzyba, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

kolorowanki grzyby - uśmiechnięty grzybek
Zobacz także: 

 

Redakcja poleca: Dlaczego warto zachęcać dziecko do kolorowania? 11 powodów [WIDEO]
Kolorowanie to nie tylko zabawa, ale duża korzyść dla rozwoju dziecka. Oto najważniejsze zalety kolorowania - od ćwiczenia rączki po nabieranie pewności siebie!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy