kolorowanki otwarcie.jpg
fot. Adobe Stock

Kolorowanki konie – 10 propozycji dla córki, synka i mamy

Kolorowanki z końmi do druku – aż 10 propozycji dla dzieci w różnym wieku i dla dorosłych. Nasze konie do kolorowania spodobają się każdemu, bo są wśród nich także jednorożce i kolorowanki o różnym stopniu trudności.
Ewa Janczak-Cwil
kolorowanki otwarcie.jpg
fot. Adobe Stock
Obrazki z końmi do kolorowania cieszą się dużą popularnością wśród dzieci. Dzieje się tak dlatego, że maluchy lubią zwierzęta, część z nich miała kontakt z końmi i do nich lgnie, a także dlatego, że konie bywają bohaterami bajek dla dzieci. Podsuwanie dziecku kolorowanek z końmi i innych to naprawdę dobry pomysł. Nie dość, że malec będzie miał zajęcie, to jeszcze podczas kolorowania będzie usprawniał małą motorykę, która jest podstawą do nauki pisania.

Spis treści:
 1. Kolorowanka z koniem dla najmłodszych
 2. Kolorowanka z sylwetką prawdziwego konia
 3. Kolorowanka z prostym jednorożcem
 4. Kolorowanka z koniem z kudłatymi nogami
 5. Kolorowanka z końmi w gospodarstwie
 6. Kolorowanka z koniem i kowbojem
 7. Kolorowanka z jednorożcem na chmurce
 8. Kolorowanka z portretem jednorożca
 9. Kolorowanka ze szczegółowym bajkowym koniem
 10. Skomplikowana kolorowanka z koniem, odstresowująca

1. Kolorowanka z koniem dla najmłodszych

Bardzo prosty rysunek konia z dość dużymi powierzchniami do wypełnienia kredkami lub farbkami. Spodoba się zarówno dziewczynkom jak i chłopcom. Idealny dla najmłodszych dzieci – poradzą sobie z nią nawet trzylatki.
kolorowanka konie dla najmłodszych
Redakcja poleca: Dlaczego warto zachęcać dziecko do kolorowania? 11 powodów [WIDEO]
Kolorowanie to nie tylko zabawa, ale duża korzyść dla rozwoju dziecka. Oto najważniejsze zalety kolorowania - od ćwiczenia rączki po nabieranie pewności siebie!

2. Kolorowanka z sylwetką prawdziwego konia

Dla nieco starszych dzieci, które wolą już rysunki bardziej realistyczne, proponujemy kolorowankę z prawdziwym koniem. Można ją pokolorować tradycyjnie – wypełniając każdą powierzchnię jednym kolorem albo pokusić się o cieniowanie lub dorobienie dodatkowych wzorków na ciele konia, np. łat lub mniej typowo – kwiatów. Dlatego ten obrazek jest dobry zarówno dla najmłodszych jak i starszych dzieci.

kolorowanka konie sylwetka prawdziwego konia

3. Kolorowanka z prostym jednorożcem

Spodoba się przede wszystkim dziewczynkom, choć jeśli sięgnie po nią chłopiec, nie będzie w tym oczywiście nic złego. Prosta forma kolorowanki z jednorożcem jest idealna dla młodszych dzieci.

kolorowanka konie prosty jednorożec

4. Kolorowanka z koniem z kudłatymi nogami

Kolejna z bardziej realistycznych kolorowanek, ale jest już bardziej szczegółowa. Będzie wyzwaniem dla rączek młodszych dzieci, starsze bez problemu poradzą sobie z niewielkimi powierzchniami do wypełnienia kolorami.

kolorowanka koniec koń z kudłatymi nogami

5. Kolorowanka z końmi w gospodarstwie

Nieco bardziej skomplikowana, wieloelementowa kolorowanka z sylwetkami pięciu koni. Z pewnością zajmie dziecku sporo czasu i będzie idealna dla dzieci powyżej 5. roku życia.

kolorowanka konie w gospodarstwie

6. Kolorowanka z koniem i kowbojem

Sylwetka kowboja i konia kojarzą się z bohaterami popularnej bajki dla dzieci „Toy Story". Dlatego z wielką ochotą sięgną po nią chłopcy i dziewczynki, które są fanami tego filmu animowanego.

kolorowanka konie z kowbojem

7. Kolorowanka z jednorożcem na chmurce

Ta kolorowanka z jednorożcem jest bardziej skomplikowana niż poprzednia z jednorożcem – ma więcej elementów, które wymagają pokolorowania. Znajduje się też na nim tęcza (złożona z siedmiu kolorów, a więc poprawna politycznie ;) – pozwól dziecku pokolorować ją po swojemu.
kolorowanka konie jednorożec na chmurce

8. Kolorowanka z portretem jednorożca

Pierwsza z kategorii kolorowanek z końmi o wyższym stopniu trudności – wszystko przez mnogość powierzchni do pokolorowania, a część z nich jest bardzo niewielka. Wymaga nieco cierpliwości, jest dość czasochłonna, ale nie przekracza możliwości dzieci powyżej 5. roku życia.
kolorowanka konie portret jednorożca

9. Kolorowanka ze szczegółowym bajkowym koniem

Spodoba się małym fanom bajek. Zawiera mnóstwo elementów, których pokolorowanie wymaga już sporej precyzji pracy ręki, dlatego polecamy ją sześciolatkom i starszym dzieciom. Najlepiej uda się ją wypełnić kredkami, choć dla malutkiego pędzelka też będzie odpowiednia.
kolorowanka konie bajkowy koń

10. Skomplikowana kolorowanka z koniem, odstresowująca

Idealna dla starszych dzieci i dorosłych, np. dla mamy, która potrzebuje się odstresować. Ukończenie kolorowania tak skomplikowanego obrazka zajmie dużo czasu i będzie wymagało skupienia. Czasochłonne może też okazać się dobieranie kolorów do poszczególnych elementów, tak aby obrazek był efektowny. 

kolorowanki konie odstresowująca

Zalety kolorowanek

Kolorowanki pomagają dziecku rozwijać się na wielu płaszczyznach. Nie ma znaczenia, czy będą to kolorowanki z końmi czy innymi  obrazkami, ale ważne jest, aby były obecne w życiu dziecka. Kolorowanie ma bowiem korzystny wpływ na umiejętności i zdolności dziecka. Do zalet kolorowania zalicza się:
 • poprawę sprawności ręki dziecka,
 • stymulowanie kreatywności i wyobraźni,
 • naukę kolorów,
 • przygotowanie do nauki pisania,
 • trening koncentracji i cierpliwości,
 • zwiększenie pewności siebie,
 • ułatwienie wyrażania emocji.

Jeśli dziecko nie lubi kolorowanek, to znak, że nie dostało do rąk obrazków, które by mu się spodobały lub nie ma do dyspozycji dobrych narzędzi – wygodnych kredek w pięknych kolorach, którymi z łatwością pokrywa się kartkę, dobrych pisaków czy pędzelków i farb.
 

Zanim wydrukujesz wybrane kolorowanki, poznaj kilka cennych rad, które sprawią, że twoje dziecko pokocha kolorowanki z końmi i każde inne:
 • Pozwól dziecku kolorować po swojemu.
 • Zawsze chwal zrobiony obrazek, jeśli widziałaś, że dziecko się do niego przykładało.
 • Podsuń malcowi różne akcesoria do kolorowania: kredki, flamastry, farby i pędzelki.
 • Nie bój się dawać dziecku kolorowanek nieco na wyrost – teoretycznie zbyt trudnych dla jego wieku.
 • Spróbuj siadać do kolorowania razem z dzieckiem – możecie kolorować ten sam obrazek lub każde z was swój.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy