Kolorowanki na dzień mamy do druku
fot. AdobeStock

Kolorowanki na Dzień Mamy: 7 darmowych wzorów do druku

Wydrukuj gotowe kolorowanki na Dzień Mamy, które mogą jednocześnie być ramkami na zdjęcia! Wystarczy je wydrukować i pokolorować, aby sprawić mamie radość, nie tylko w Dniu Matki.
Marta Kabulska

Kolorowanki dla mamy, które znajdziecie poniżej, są naprawdę wyjątkowe! Dziecko może je pokolorować według własnego pomysłu, a w prostokącie na środku wkleić swoją fotografię, tworząc tym samym piękną ramkę na zdjęcie. Mogą też w ramce wpisać wzruszające życzenia lub wkleić serce albo wiersz dla mamy. Tak przygotowane laurki dla mamy będą wspaniałym prezentem z okazji Dnia Matki. 

Kolorowanki na Dzień Mamy: 7 pięknych wzorów

Własnoręcznie wykonany prezent na Dzień Matki cieszy najbardziej, a jeśli dołączycie do tego życzenia w postaci wiersza lub piosenki dla mamy, możecie być pewni, że wzruszycie ją do łez! Oto wzory kolorowanek do wyboru:
 

Kolorowanka dla mamy z dziewczynką

Typowo dziewczęcy wzór kolorowanki na pewno spodoba się małej córeczce mamusi. Obrazek przedstawia uśmiechniętą dziewczynkę z kwiatami, do pokolorowania według własnej fantazji.

Kliknij w obrazek i wydrukuj
Kolorowanka dla mamy z dziewczynką

Kolorowanka z polnymi kwiatami dla mamy

Kwiatki na Dzień Matki. O, tak! Ten wzór kolorowanki ucieszy małych miłośników kwiatów, którzy uwielbiają dawać je mamie (także na obrazkach). 
 
Kliknij w obrazek i wydrukuj
Kolorowanka z polnymi kwiatami dla mamy

Kolorowanka z dużymi kwiatami na Dzień Matki

Kolejna propozycja rysunku dla mamy z kwiatami. Wystarczy je pokolorować, wkleić do środka zdjęcie i kartka na Dzień Matki gotowa! 

Kliknij w obrazek i wydrukuj
Kolorowanka duże kwiaty na Dzień Matki

Kolorowanka dla mamy ze słonecznikami

Ten nietypowy wzór kolorowanki na Dzień Mamy może przypaść do gustu dzieciom, które chciałyby dać mamie laurkę inną niż wszystkie. Jeśli dotąd malec rysował dla rodziców głównie róże i serduszka, teraz może popisać się zupełnie nowym wzorem. Efekt będzie zachwycający, bo słoneczki to piękne i energetyczne kwiaty! 

Kliknij w obrazek i wydrukuj
Kolorowanka słoneczniki dla mamy

Kolorowanka z kokardką na Dzień Mamy

Urocza kolorowanka z kokardką przygotowana samodzielnie przez dziecko to coś, co chciałaby dostać każda mama w dniu jej święta. Jeśli nie macie pod ręką wydrukowanego małego zdjęcia dziecka, możecie w środku umieścić wzruszające życzenia na Dzień Mamy. Będą pasowały idealnie!

Kliknij w obrazek i wydrukuj
Kolorowanka z kokardką na dzień mamy

Kolorowanka na Dzień Matki: łąka

To już kolejna propozycja kolorowanki na Dzień Mamy z kwiatami, ale wszyscy wiemy, że tych pachnących prezentów nigdy dość, a zwłaszcza z okazji tak ważnego święta! Dziecko może pokolorować kwiaty na dole, a pozostałą przestrzeń zostawić pustą lub samodzielnie dorysować coś po bokach kolorowanki-ramki dla mamy. 

Kliknij w obrazek i wydrukuj
Kolorowanka łąka na Dzień Matki

Kolorowanka we wzory na Dzień Matki

Miłośnikom bardziej abstrakcyjnych obrazków na pewno spodoba się nasz ostatni wzór kolorowanki do druku dla mamy. Malując każdy patyczek na inny kolor, można uzyskać przepiękną, niepowtarzalną laurkę dla mamy. Zachęcamy do spróbowania! 

Kliknij w obrazek i wydrukuj
Kolorowanka we wzory na Dzień Matki

Zobacz także:
Redakcja poleca: Dlaczego warto zachęcać dziecko do kolorowania? 11 powodów [WIDEO]
Kolorowanie to nie tylko zabawa, ale duża korzyść dla rozwoju dziecka. Oto najważniejsze zalety kolorowania - od ćwiczenia rączki po nabieranie pewności siebie!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy