kolory kurtury
fot. Wojciech Kornet

Kolory Kultury - Weekend Fotograficzny

20,22.07.2012r., Stowarzyszenie Grupa Projekt i Klub Podushkowiec zapraszają na Weekend Fotograficzny.
kolory kurtury
fot. Wojciech Kornet
WARSZTATY FOTOGRAFII OTWORKOWEJ
„Portret pokoleniowy”
20 lipca 2012 / piątek / godz. 17:00
Galeria NN ul. Grodzka 7
Warsztaty fotografii otworkowej to żywe spotkanie z historią fotografii, na które zapraszamy rodziny wielopokoleniowe: dzieci, rodziców i dziadków. Uczestnicy nie tylko dowiedzą się jak powstają zdjęcia otworkowe, ale będą też mieli szansę wykonania portretów rodzinnych za pomocą specjalnych aparatów otworkowych -samodzielnie przez siebie złożonych. Młodzi, ale i starsi adepci sztuki fotograficznej będą mogli też osobiście uczestniczyć w procesie wywoływania wykonanego przez siebie zdjęcia w prawdziwej ciemni fotograficznej. Nasze warsztaty to rzadka w dzisiejszych czasach okazja na praktyczne zgłębienie wiedzy o początkach fotografii, jak i ciekawa propozycja spędzenia piątkowego popołudnia całą rodziną.Niegdyś wyjście do fotografa traktowane było jako ważne rodzinne wydarzenie – my chociaż po części chcemy odtworzyć tą "odświętną" rodzinną atmosferę.
Zajęcia poprowadzą fotografowie:
Marcin Sudziński - fotograf, muzyk, pszczelarz. Popularyzator fotografii tradycyjnej. Rekonstruuje dawne techniki fotograficzne, prowadzi Galerię NN przy Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN”. Wykłada w Kolegium Sztuk Pięknych UMCS i W Lubelskiej Szkole Fotografii.
Marcin Moszyński - konstruktor składanego aparatu otworkowego wykorzystywanego w akacjach fotograficznych z cyklu „O-Twórz Lublin” realizowanych przez Stowarzyszenie Grupa Projekt, zajmuje się fotografią, grafiką użytkową, identyfikacją firm, metaloplastyką. Współpracuje z ośrodkiem OMIT Rozdroża, Teatrem No Potatoes.

Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona.
Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie mailowo: zapisy@kolorykultury.pl ( temat: nazwa warsztatów, treść: imiona i nazwiska uczestników oraz wiek dzieci) info: www.kolorykultury.pl

WARSZTATY FOTOGRAFII Cyfrowej
„Plener rodzinny”

22 lipec 2012 /niedziela/ godz. 16:00
WOK ul.Dolna Panny Marii 3
Niedzielne warsztaty fotograficzne poświęcamy czasom współczesnym i wszechobecnym aparatom cyfrowym. Dowiemy się jak robić przemyślane zdjęcia w plenerze. Kilka cennych wskazówek od profesjonalnego fotografa – specjalisty w fotografii rodzinnej i okolicznościowej oraz proste ćwiczenia praktyczne mają na celu pomóc uczestnikom w wykonywaniu pięknych zdjęć rodzinnych. Dowiemy się, jak poprawnie kadrować portrety, jak wybierać tło, omówimy podstawowe błędy kompozycyjne i o czym pamiętać robiąc zdjęcia w plenerze. Na zakończenie warsztatów, każda rodzina zapozuje do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Zajęcia poprowadzi fotograf dokumentujący m.in drugą edycję KOLORÓW KULTURY – Wojtek Kornet.

* Na zajęcia należy przyjść z własnym aparatem

Wojciech Kornet - Freelancer zawodowo zajmuje się fotografią: ślubną, portretową, reklamową i reportażem. Prowadzi Studio fotografii komercyjnej i portretowej Wip-Studio, członek Stowarzyszenia Grupa Projekt. Współpracuje z takim instytucjami jak: UM Lublin-Wydział Kultury, OMKIT "Rozdroża", LublinJazz.Pl, Grupa improwizacji Teatralnej "No Potatoes", Teatr Stary w Lublinie.

Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona.
Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie mailowo: zapisy@kolorykultury.pl ( temat: nazwa warsztatów, treść: imiona i nazwiska uczestników oraz wiek dzieci) info: www.kolorykultury.pl
Redakcja poleca: Kiedy zrobić test ciążowy najwcześniej?
Na pytanie, kiedy zrobić test ciążowy najwcześniej, nie ma jednoznacznej odpowiedzi – choć testy można robić już 10 dni po zapłodnieniu, to nawet pozytywny wynik nie będzie oznaczać, że ciąża przetrwa parę kolejnych dni. Aby wiarygodnie potwierdzić ciążę, trzeba wstrzymać się nawet dłużej niż 2 tygodnie od zapłodnienia.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy