GRY
 
 

Kolory Kultury - Weekend Fotograficzny

20,22.07.2012r., Stowarzyszenie Grupa Projekt i Klub Podushkowiec zapraszają na Weekend Fotograficzny.

kolory kurtury
fot. Wojciech Kornet
WARSZTATY FOTOGRAFII OTWORKOWEJ
„Portret pokoleniowy”
20 lipca 2012 / piątek / godz. 17:00
Galeria NN ul. Grodzka 7
Warsztaty fotografii otworkowej to żywe spotkanie z historią fotografii, na które zapraszamy rodziny wielopokoleniowe: dzieci, rodziców i dziadków. Uczestnicy nie tylko dowiedzą się jak powstają zdjęcia otworkowe, ale będą też mieli szansę wykonania portretów rodzinnych za pomocą specjalnych aparatów otworkowych -samodzielnie przez siebie złożonych. Młodzi, ale i starsi adepci sztuki fotograficznej będą mogli też osobiście uczestniczyć w procesie wywoływania wykonanego przez siebie zdjęcia w prawdziwej ciemni fotograficznej. Nasze warsztaty to rzadka w dzisiejszych czasach okazja na praktyczne zgłębienie wiedzy o początkach fotografii, jak i ciekawa propozycja spędzenia piątkowego popołudnia całą rodziną.Niegdyś wyjście do fotografa traktowane było jako ważne rodzinne wydarzenie – my chociaż po części chcemy odtworzyć tą "odświętną" rodzinną atmosferę.
Zajęcia poprowadzą fotografowie:
Marcin Sudziński - fotograf, muzyk, pszczelarz. Popularyzator fotografii tradycyjnej. Rekonstruuje dawne techniki fotograficzne, prowadzi Galerię NN przy Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN”. Wykłada w Kolegium Sztuk Pięknych UMCS i W Lubelskiej Szkole Fotografii.
Marcin Moszyński - konstruktor składanego aparatu otworkowego wykorzystywanego w akacjach fotograficznych z cyklu „O-Twórz Lublin” realizowanych przez Stowarzyszenie Grupa Projekt, zajmuje się fotografią, grafiką użytkową, identyfikacją firm, metaloplastyką. Współpracuje z ośrodkiem OMIT Rozdroża, Teatrem No Potatoes.

Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona.
Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie mailowo: zapisy@kolorykultury.pl ( temat: nazwa warsztatów, treść: imiona i nazwiska uczestników oraz wiek dzieci) info: www.kolorykultury.pl

WARSZTATY FOTOGRAFII Cyfrowej
„Plener rodzinny”

22 lipec 2012 /niedziela/ godz. 16:00
WOK ul.Dolna Panny Marii 3
Niedzielne warsztaty fotograficzne poświęcamy czasom współczesnym i wszechobecnym aparatom cyfrowym. Dowiemy się jak robić przemyślane zdjęcia w plenerze. Kilka cennych wskazówek od profesjonalnego fotografa – specjalisty w fotografii rodzinnej i okolicznościowej oraz proste ćwiczenia praktyczne mają na celu pomóc uczestnikom w wykonywaniu pięknych zdjęć rodzinnych. Dowiemy się, jak poprawnie kadrować portrety, jak wybierać tło, omówimy podstawowe błędy kompozycyjne i o czym pamiętać robiąc zdjęcia w plenerze. Na zakończenie warsztatów, każda rodzina zapozuje do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Zajęcia poprowadzi fotograf dokumentujący m.in drugą edycję KOLORÓW KULTURY – Wojtek Kornet.

* Na zajęcia należy przyjść z własnym aparatem

Wojciech Kornet - Freelancer zawodowo zajmuje się fotografią: ślubną, portretową, reklamową i reportażem. Prowadzi Studio fotografii komercyjnej i portretowej Wip-Studio, członek Stowarzyszenia Grupa Projekt. Współpracuje z takim instytucjami jak: UM Lublin-Wydział Kultury, OMKIT "Rozdroża", LublinJazz.Pl, Grupa improwizacji Teatralnej "No Potatoes", Teatr Stary w Lublinie.

Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona.
Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie mailowo: zapisy@kolorykultury.pl ( temat: nazwa warsztatów, treść: imiona i nazwiska uczestników oraz wiek dzieci) info: www.kolorykultury.pl
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj