komedie familijne
fot. Adobe Stock

Komedie familijne: 6 fajnych propozycji na rodzinny wieczór

Komedie familijne to dobra zabawa przeznaczona dla całej rodziny. Mnóstwo śmiechu i wspólnie spędzony czas – czego chcieć więcej? Przedstawiamy zestawienie najlepszych komedii familijnych, po które powinniście sięgnąć.
Joanna  Biegaj
komedie familijne
fot. Adobe Stock
Komedie familijne są świetnym sposobem na wspólne spędzenie rodzinnego wieczoru. Gdy jednak już zasiądziecie całą rodziną przed telewizorem, pojawia się odwieczny problem: „jaki film obejrzeć”. Zdarza się, że zanim wspólnie znajdziecie odpowiedni film, odechciewa się już każdemu oglądania. Ułatwimy wam zadanie! Przedstawiamy nasze propozycje śmiesznych komedii familijnych.

Filmy familijne: komedie [TOP 6]

Komedia familijna jest doskonałym kompromisem między dziećmi a dorosłymi. Rozśmieszy wszystkich, a w dodatku ani dzieci, ani rodzice nie będą znudzeni filmem.

Fajne komedie familijne:
  1. Noc w muzeum
  2. Powrót do przyszłości
  3. Kevin sam w domu
  4. Shrek
  5. Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki
  6. Goonies

Noc w muzeum


Noc w muzeum opowiada historię pechowego marzyciela, który bardzo potrzebuje płatnego zajęcia. Przyjmuje więc posadę ochroniarza w Muzeum Historii Naturalnej. Już po pierwszej spędzonej tam nocy bohater orientuje się, że nie jest to zwykłe miejsce pracy. Gdy zapada zmrok – muzeum ożywa. Larry Daley (Stiller) staje twarzą w twarz z krwiożerczym szkieletem T-Rexa, armią maleńkich rzymskich żołnierzyków, kowbojami, a także złośliwymi małpami. „Noc w muzeum” będzie niezapomnianą wycieczką dla całej rodziny po najsłynniejszym historycznym obiekcie USA. Godne polecenia są także inne części tego filmu. 

Film przeznaczony jest dla dzieci powyżej 7. roku życia i dostępny na HBO GO
Redakcja poleca: Mama rekordzistka: Danuta Ulidowicz jest najdłużej pracującą mamą SOS Wiosek Dziecięcych [WIDEO]
W tej historii jest wszystko, co najpiękniejsze w macierzyństwie: miłość, cierpliwość, wyrozumiałość i oddanie. Pani Danuta przez 34 lata tworzyła dom dla 19 dzieci, nie posiadających rodziny. To o niej powstał film "Mistrzyni świata". Zobacz relację z jego prapremiery - to historia z wielokrotnym happy endem.

Powrót do przyszłości


Powrót do przyszłości to zabawna i porywająca historia, która zachwyci zarówno rodziców, jak i dzieci. Jest rok 1985, jednak to za moment się zmieni. Wszystko za sprawą tego, że Marty McFly (Michael J. Fox) niedługo zostanie wystrzelony w przeszłość. Bohater przeniesie się do roku 1955. Stanie się to za sprawą napędzanego plutonem „wehikułu czasu” DeLorean. Jego twórcą jest trochę pokręcony geniusz - Doktor Emmet Brown (Christopher Lloyd). Gdy nadchodzi przeszłość, wszystko się komplikuje! Dlaczego? By wrócić do przyszłość, Marty musi dopilnować, by jego rodzice się poznali i zakochali w sobie. Jeśli mu się to nie uda – jego przyszłość zniknie, a on sam zostanie uwięziony w przeszłości już na zawsze.

Film przeznaczony jest dla dzieci powyżej 12. roku życia. Jest dostępny na platformie Netflix. 

Kevin sam w domu


Komedia, która śmieszy od lat i nigdy się nie nudzi. 8-letni Kevin McCalister (Macaulay Culkin) zostaje sam w domu, gdy jego rodzina w chaosie pakowania zapomina go zabrać na świąteczne ferie. Gdy Kevin jest bez opieki rodziców, spotyka go mnóstwo przygód. Przede wszystkim chłopiec musi ochronić dom przed włamywaczami (Joe Pesci i Daniel Stern). By osiągnąć cel – robi psikusy, montuje pułapki, a włamywacze są notorycznie zaskakiwani przez chłopca, po którym nie spodziewali się niczego groźnego.

Film przeznaczony jest dla dzieci powyżej 12. roku życia. Możecie go obejrzeć na VOD.pl i HBO GO. 

Shrek


Historia ujmującego ogra podbiła świat. Shrek jest z pozoru bardzo groźnym potworem, który z czasem okazuje się nie być wcale taki straszny. Wraz z uroczo gadatliwym osłem poszukuje księżniczki Fiony. Robi to po to, by wrócić na swoje ukochane bagno, wbrew intrygom Lorda Farquaada. Sprawy jednak bardzo się komplikują... 
Dostępnych jest już kilka części tej wspaniałej komedii, a więc będziecie mogli kontynuować swoją przygodę z sympatycznym ogrem. 

Film przeznaczony jest dla dzieci powyżej 7. roku życia. Możecie obejrzeć go na VOD.pl, HBO GO, a także na platformie Netflix. 

Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki


Naukowiec i wynalazca z Kalifornii pracuje nad urządzeniem zdolnym do pomniejszania rzeczy. Wszystkie dotychczasowe testy pokazywały jednak, że maszyna nie działa. Przełom nastąpił nagle, a gdy cud technologii zadziałał, okazało się, że wynalazca zmniejszył własne dzieci, które wraz z dziećmi sąsiadów znalazły się w zasięgu działania urządzenia. Stały się one niemal niewidoczne, a w dodatku ojciec, który niczego nie podejrzewa – wyrzuca do kosza swoje potomstwo. Dzieciaki toczą prawdziwą walkę o przetrwanie - muszą jak najszybciej sprawić, by Wayne zorientował się, jaki los ich spotkał i wydostać się z kosza.

Film przeznaczony jest dla dzieci od 12. roku życia. Dostępny jest na HBO GO. 

Goonies


Grupa nastolatków, która mieszka w niewielkim miasteczku Astoria będzie musiała zostać rozdzielona. Miasteczko ma zostać zrównane z ziemią, a na jego miejscu ma stanąć country club. Gdy rodziny szykują się do przeprowadzki – nastolatkowie podejmują próbę uratowania miasteczka. Gdyby ich rodzice wykupili ziemię na własność – prace zostałyby wstrzymane. Do tego potrzeba jednak dużej ilości pieniędzy... Nadzieją na to jest mapa, odnaleziona na strychu jednego z mieszkań. Prowadzi ona do ukrytego w pobliżu pirackiego skarbu.

Film przeznaczony jest dla dzieci od 12. roku życia. Film możecie obejrzeć na platformie Netflix. 

Zobacz także: 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy