Komisja ds. pedofilii interweniuje ws. nowego filmu Vegi
fot. Instagram/patryk_vega_official

Komisja ds. pedofilii zajmie się NOWYM FILMEM VEGI!

Nowy dokument opowiadający o handlu dziećmi i grupach pedofilskich miał premierę 2 lutego. Kontrowersyjnym tematem postanowili zająć się eksperci.
Aleksandra Zaborowska
Komisja ds. pedofilii interweniuje ws. nowego filmu Vegi
fot. Instagram/patryk_vega_official
W związku z premierą filmu „Oczy diabła”, Państwowa komisja ds. pedofilii zwróciła się do prokuratora z pytaniem „czy prowadzone są czynności mające na celu wyjaśnienie przedstawionych w wyżej przywołanej produkcji okoliczności, które wskazują na możliwość popełnienia szeregu przestępstw – w tym nadużyć seksualnych wobec małoletnich poniżej lat 15”.

Komisja ds. pedofilii reaguje

Komisja ma na celu podejmować działania, które skłonią organy państwowe do natychmiastowej reakcji w zakresie zwalczania nadużyć seksualnych.  

Przewodniczącym komisji jest Błażej Kmieciak. Ustawa, na mocy której działa komisja, weszła w życie w 2019 roku. Ma na celu podejmować działania w zakresie zwalczania przemocy seksualnej wobec nieletnich we wszystkich środowiskach.
 
Źródło: dorzeczy.pl

Zobacz też:
Redakcja poleca: Pornografia w sieci: nigdy nie wiadomo z kim rozmawia twoje dziecko [WIDEO]
Nigdy nie wiemy kto kryje się w internecie za osobą podającą się za dziecko – mówi socjoterapeutka Małgorzata Ćwiek z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Dlatego apeluje do rodziców, aby od małego uczyli dzieci ostrożności w zawieraniu znajomości w sieci.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy