GRY
 
 

IKEA rozdaje zabezpieczenia mebli. To efekt dwóch tragedii z dziećmi

Popularna także w Polsce seria ikeowskich mebli MALM może być niebezpieczna. W Stanach w ciągu ostatniego roku pod komodami z tej serii zginęło dwoje dzieci.

Niemowlę raczkuje
fot. Fotolia
Darmowe zabezpieczenia rozdawane przez IKEA nie są żadną formą  promocji.
Firma podjęła te działania z powodu śmiertelnych wypadków z udziałem dzieci. W Pensylwani dwuletni chłopiec został przygnieciony przez dużą, sześcioszufladową komodę, natomiast w stanie Waszyngton podobny wypadek zdarzył się z mniejszą komodą MALM. Niestety żadna z szafek nie była przymocowana do ściany.

Model MALM to najpopularniejszych ikeowskich szafek – do tej pory zostało sprzedanych ich 27 milionów!

Tak wygląda ten model:

Nie tylko IKEA jest groźna

Amerykańska Komisja do Spraw Bezpieczeństwa Produktów pochwaliła IKEA za reakcję i nieunikanie problemu przez firmę i jednocześnie przypomina, że podobne wypadki wydarzają się co dwa tygodnie na przykład z powodu niezabezpieczonych płaskich telewizorów.
 
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.

Jak uniknąć domowych wypadków?


Wszystkie szafki dla dzieci powyżej 60 cm oraz szafki dla dorosłych powyżej 75 cm powinny być przymocowane na stałe do ściany, aby nie stwarzać zagrożenia. Wypełnione szafki mogą się przewrócić na dziecko. Pamiętaj, że małe dzieci chętnie wspinają się po wszystkich meblach i chwila nieuwagi wystarczy, aby stało się nieszczęście.

Zobacz też: Bezpieczne baseny dla dziecka

 

Ocena (3 oceny)

5.7
Doładuj
Przeładuj