Niemowlę raczkuje
fot. Fotolia

IKEA rozdaje zabezpieczenia mebli. To efekt dwóch tragedii z dziećmi

Popularna także w Polsce seria ikeowskich mebli MALM może być niebezpieczna. W Stanach w ciągu ostatniego roku pod komodami z tej serii zginęło dwoje dzieci.
Niemowlę raczkuje
fot. Fotolia
Darmowe zabezpieczenia rozdawane przez IKEA nie są żadną formą  promocji.
Firma podjęła te działania z powodu śmiertelnych wypadków z udziałem dzieci. W Pensylwani dwuletni chłopiec został przygnieciony przez dużą, sześcioszufladową komodę, natomiast w stanie Waszyngton podobny wypadek zdarzył się z mniejszą komodą MALM. Niestety żadna z szafek nie była przymocowana do ściany.

Model MALM to najpopularniejszych ikeowskich szafek – do tej pory zostało sprzedanych ich 27 milionów!

Tak wygląda ten model:

Nie tylko IKEA jest groźna

Amerykańska Komisja do Spraw Bezpieczeństwa Produktów pochwaliła IKEA za reakcję i nieunikanie problemu przez firmę i jednocześnie przypomina, że podobne wypadki wydarzają się co dwa tygodnie na przykład z powodu niezabezpieczonych płaskich telewizorów.
 
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!

Jak uniknąć domowych wypadków?


Wszystkie szafki dla dzieci powyżej 60 cm oraz szafki dla dorosłych powyżej 75 cm powinny być przymocowane na stałe do ściany, aby nie stwarzać zagrożenia. Wypełnione szafki mogą się przewrócić na dziecko. Pamiętaj, że małe dzieci chętnie wspinają się po wszystkich meblach i chwila nieuwagi wystarczy, aby stało się nieszczęście.

Zobacz też: Bezpieczne baseny dla dziecka

 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy