GRY
 
 

Koncert operetkowy z okazji Dnia Matki - 24.05, Rybnik - Boguszowice

Zapraszamy do Rybnika na koncert operetkowy.

stanisław duda, koncert, operetka
Dom Kultury w Rybniku – Boguszowicach
zaprasza na koncert operetkowy z okazji Dnia Matki
 
24.05.2013 r. piątek godz. 18.00
 
bilety  już w sprzedaży
10 zł przedsprzedaż, 15 zł w dniu koncertu
 
Muzyczne zaproszenie do świata opery, operetki i musicalu.  Przyjdź, posłuchaj, daj się ponieść!
 
Celem koncertu jest przybliżenie najpiękniejszych i najpopularniejszych utworów z zakresu opery, operetki i musicalu. Koncert zawiera utwory znane, łatwo wpadające w ucho, które stanowić będą świetną zabawę dla szerokiego grona publiczności. 
 
Całość utrzymana w lekkiej, pełnej wdzięku i humoru konwencji. Utwory wokalne przeplatane są ciekawostkami na temat kompozytorów oraz zabawnymi anegdotami. 
 
Koncert uwieńcza wspólny, razem z publicznością śpiew, min. takich melodii jak „Usta milczą dusza śpiewa”.
 
 
Natalia Mańka - sopran
Stanisław Duda - baryton
Mirella Malorny – fortepian
Absolwenci Akademii Muzycznej z Katowic
 
W programie m. in.
 
Arie solowe i duety z oper Wolfganga Amadeusza Mozarta.
Arie solowe i duety z operetek "Księżniczka Czardasza" i "Hrabina Marica" Imre Kalmana oraz z musicali "My Fair Lady" Fredericka Loewe oraz "Skrzypek na dachu" Jerry'ego Bocka
 
La ci darem la mano (Podajmy sobie ręce!)
 
Duet Don Giovanniego i Zerliny z I aktu opery Don Giovanni. Jest to bodaj najsłynniejszy mozartowski szlagier operowy. Don Giovanni stara się rozwiać obawy co do jego zamiarów względem Zerliny. Obiecuje jej ślub i świetlaną przyszłość żony szlachcica. Zerlina waha się, gdyż nie ufa Don Giovanniemu i jednocześnie chce pozostać wierna Massettowi (który jest jej narzeczonym). Nachalny Don Giovanni nie odpuszcza jednak i udaje mu się namówić dziewczynę na wspólny "spacer" (który zapewne skończyłby się w sypialni). Melodia tego duetu stała się tematem wariacji Beethovena oraz Wariacji B-dur op. 2 Chopina. Również sam Mozart wykorzystał La ci darem la mano w swoim Divertimencie nr 6 na dwa klarnety i fagot.
 
Duet Papageny i Papagena z II aktu opery Czarodziejski flet Wolfganga Amadeusza Mozarta
 
Jeden z najzabawniejszych duetów w historii opery. Papageno – postać komiczna – człowiek w stroju ptaka, który z zawodu jest ptasznikiem Królowej Nocy poszukuje swej ukochanej Papageny. Gdy po kolejnych nawoływaniach nie udaje mu się jej odnaleźć postanawia zakończyć swoje życie i się powiesić. Wtedy niespodziewanie pojawia się Papagena. Ukochani są tak zaskoczeni swym widokiem, że wręcz nie są w stanie wypowiedzieć swych i imion. Zaczynają się jąkać, stąd duet rozpoczyna charakterystyczne Pa...pa...pa...Euforii nie ma końca. Para z radością licytuje się jak wiele będą mieć dzieci i jak szczęśliwy będą teraz wieść żywot. Całość kończy żywiołowa kanonada niespójnych, powtarzających się dźwięków, dających przekomiczny efekt.
 
Przetańczyć całą noc
 
Piosenka z musicalu My Fair Lady Frederica Loewe. Jest to bodaj najbardziej znana melodia musicalowa w ogóle. Luiza oszołomiona faktem, że w końcu udało jej się poprawnie wymówić dykcyjne ćwiczenie, długo nie potrafi zasnąć. W uniesieniu wyobraża sobie, że tańczy z wyimaginowanym Higginsem. Mimo trudnego charakteru, docenia nieodparty urok i klasę mężczyzny, a w jej sercu zaczyna rodzić się uczucie. Musical zyskał ogromną popularność min. dzięki kultowej ekranizacji z Audrey Hepburn i Rexem Harrisonem (1964; reż. George Cukor).
 
 
 
Redakcja poleca: Jak zrobić wazon z włóczki – prosty i efektowny pomysł na DIY prezent
Aby sprawić mamie radość i podarować jej superprezent z okazji Dnia Matki, wystarczy dobry pomysł i odrobina chęci. Bo nic tak nie wzrusza mam jak prezenty wykonane własnoręcznie przez dziecko. Zobaczcie prosty patent na wazon z włóczki, który doskonale sprawdzi się jako prezent na Dzień Matki.

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj