GRY
 
 

Koncert z okazji Dnia Matki, 28.05, Zielona Góra

Zapraszamy na koncert z okazji Dnia Matki do Zielonej Góry.

lubuski teatr, teatr, logo
Dzień Matki w Lubuskim Teatrze - Koncert Karoliny Skrzyńskiej "W oddali"
 
28 maja 2013 r. godz. 19.00
 
"W oddali” to nostalgiczna opowieść o relacji człowieka ze światem, pełna prawdy, tęsknoty, niosąca ze sobą wielki ładunek emocjonalny, wyśpiewana przez młodą artystkę, będącą jednym z najciekawszych odkryć ostatnich sezonów artystycznych. To historia opowiedziana w autorskich piosenkach, pełnych poezji, nieograniczonych, zmuszających do zatrzymania się w pędzącym świecie i zadania sobie pytania co tak naprawdę jest w życiu ważne.
 
 
Koncert „W oddali” jest wydarzeniem wyjątkowym, prowadzącym widza-słuchacza przez uczucia i obrazy w przestrzeń pełną baśni, wzruszeń, dźwięków i instrumentów ze wszystkich stron świata.
 
O Karolinie
 
Wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Laureatka prestiżowych konkursów i festiwali: Studenckiego Festiwalu Piosenki, Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej, Międzynarodowego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Festiwalu Twórczości „Korowód” i innych. Swój niemal czterooktawowy głos rozwijała na wiele sposobów, trenowała śpiew klasyczny, rozrywkowy, śpiewokrzyk (biały głos), chłonęła również specyfikę śpiewu orientalnego w Turcji. Po SFP została określona jako: „[...] jeden z najbardziej nieprawdopodobnych, pięknych, pełnych,
charakterystycznych głosów w tej części świata.”*
 
Balansujący na granicy stylów muzycznych (jazz, muzyka klasyczna, folk, muzyka filmowa) i na pierwszy rzut oka zupełnie obcych sobie kultur, tworzy nową jakość, udowadniając, że muzyka nie zna barier i podziałów. Na scenie prócz Karoliny można zobaczyć czołówkę muzyków polskich, zderzających klasyczny kwartet smyczkowy z perskim santurem czy tureckim oudem. Duszą muzyki jest jednak sama artystka, śpiewająca od szeptu do krzyku, wykorzystująca skale orientalne czy techniki śpiewu białego i gardłowego, dające jej szeroki wachlarz ekspresji, poruszający i nie dający się zapomnieć.
 
„W oddali” to muzyka organiczna, tak naturalna dla człowieka jak oddychanie. Bierze się z utraconej przez świat ciszy i rodzi się pod skórą, instynktownie. Jest głosem Karoliny w chórze współczesnego świata, który zapomniał o cieple kaganka świecy, prawdach i duchach znanych już tylko z opowieści naszych babek i prababek.”
Redakcja poleca: Jak zrobić wazon z włóczki – prosty i efektowny pomysł na DIY prezent
Aby sprawić mamie radość i podarować jej superprezent z okazji Dnia Matki, wystarczy dobry pomysł i odrobina chęci. Bo nic tak nie wzrusza mam jak prezenty wykonane własnoręcznie przez dziecko. Zobaczcie prosty patent na wazon z włóczki, który doskonale sprawdzi się jako prezent na Dzień Matki.

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj