GRY
 
 

"Kończymy tę zabawę" - wielki gest polskiego sportowca dla małego Antosia

Mama Antosia nie może w to uwierzyć - jej synek będzie chodził! Wszystko za sprawą jednego kliknięcia.

Marcin Gortat przelew dla Antosia
fot. ONS
Koszykarz Marcin Gortat jednym kliknięciem podarował choremu chłopcu 125 tysięcy złotych. "Kończymy tę zabawę" - napisał Twitterze w opisie do zdjęcia potwierdzającego przelew dla Antosia... na 125 tys. Złotych. 
 

Antoś ma zaledwie roczek. Cierpi na artogrypozę (schorzenie neurogenne), jego układ nerwowy nie przewodzi impulsów do mięśni, czego skutkiem jest upośledzenie mięśni kończyn i kręgosłupa. Koszt operacji jego stóp i kolan to 129tys. zł. Dzięki pieniądzom sportowca szybko uzbierano całą kwotę. 


"Chyba 125 zł" – nie dowierzała mama chłopca

Rodzice Antosia wciąż nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Marta Kostrzewa-Ogrodniczak, mama chłopca była przekonana, że mąż informujący ją o przelewie pomylił się i z pewnością chodziło mu o 125 zł, a nie 125 tysięcy zł. Uwierzyła, gdy jej koleżanka poinformowała ją, że w internecie pojawiły się artykuły o wspaniałym geście Gortata dla Antosia.
Redakcja poleca: Sposoby na kaszel niemowlaka [WIDEO]
Mokry czy suchy, kaszel u niemowlęcia to zawsze powód do niepokoju rodziców. Zobacz, jakie są najlepsze metody zwalczania kaszlu u malucha.

Nie znam żadnego Marcina Gortata

- Mąż zadzwonił do mnie z informacją, że Marcin Gortat wpłacił pieniądze na Antosia. Mówię: ale ja nie znam żadnego Marcina Gortata – wspomina pani Marta wywiadzie dla tvn24.pl.
Na swoim profilu na Facebooku napisała: 
"Brak na słów. Przecieramy oczy ze zdziwienia i dalej nie wierzymy. Kochani cuda się zdarzają... Wielki człowiek, wielki gest".

Antosia czeka operacja w klinice Schön w Vogtareuth w Niemczech, która odbędzie się za 4-6 miesięcy.

Trzymamy kciuki za zdrowie Antosia. 
Marcinowi Gortatowi gratulujemy wspaniałego gestu!
 

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj