GRY
 
 

Dwa dni bliskości

W ostatni weekend listopada odbędzie się wyjątkowa konferencja poświęcona tematowi bliskości. Sprawdź, dlaczego warto tam być.

konferencja bliskości
fot. materiały prasowe

W ostatni weekend listopada, w dniach 28-29.11.2015, w Warszawie spotka się ponad dwustu liderów attachment parenting na trzeciej już Konferencji Bliskości. Konferencja to największe w naszym kraju wydarzenie o charakterze edukacyjnym poświęcone wspieraniu dobrej więzi między rodzicem a dzieckiem. W tym roku Konferencja po raz pierwszy potrwa dwa dni. To prawie 20 godzin wykładów, paneli i dyskusji. Wśród kilkunastu wykładowców znaleźli się m.in. Agnieszka Stein, Monika Szczepanik, Aleksandra Charęzińska, Marta Sikorska, Alicja Kost, Emilia Jaworska i Julita Hypki. Na konferencji pojawią się także Sylwia Niemczyk, redaktorka prowadząca Babyonline.pl oraz Marcin Perfuński prowadzący blog SuperTata TV. Trzymajcie za nich kciuki!

Gość specjalny z Hiszpanii

W tym roku organizatorzy zaprosili dwóch gości zagranicznych. Z Hiszpanii przyjedzie Carlos Gonzalez, znany i ceniony hiszpański pediatra. Wybitny działacz na rzecz ochrony i promocji karmienia naturalnego. Tłumaczył na język kataloński Międzynarodowy Kodeks Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece oraz Deklarację Innocenti. Członek IBFAN, założyciel Katalońskiego Stowarzyszenia Karmienia Piersią. Autor docenianej przez rodziców książki Moje dziecko nie chce jeść, wydanej przez wydawnictwo Mamania. W pierwszym dniu Konferencji wygłosi on prelekcję na temat żywienia niemowląt, rozszerzania diety i zaleceń dotyczących sposobów oferowania dziecku jedzenia.
Ze Stanów Zjednoczonych przyleci na Konferencję Lawrence J. Cohen, doktor psychologii specjalizujący się w terapii dzieci i rodzin poprzez zabawę. Prowadzi konsultacje i warsztaty dla nauczycieli, pracowników przedszkoli, opiekunów i rodziców. Jest autorem tłumaczonych na kilkanaście języków książek, w których porusza tematykę zabawy jako narzędzia pracy z dziećmi i ich rozwoju. Publikuje w magazynach, zarówno naukowych i profesjonalnych, ale też w prasie popularnej (m.in. w „Boston Globe”, „Time”). Wydawnictwo Mamania wydało trzy jego książki Rodzicielstwo przez zabawę, Nie strach się bać i Siłowanki (napisane wspólnie z Anthonym T. DeBenedetem). Lawrence J. Cohen wygłosi wykład pt.: „Zostań rodzicem, którym zawsze chciałeś być”.

Po raz drugi przyznane zostaną wyróżnienia dla osób, które aktywnie wspierają rodziców. Ceremonia wręczenia wyróżnień odbędzie się podczas Konferencji. Organizatorem Konferencji Bliskości jest Wydawnictwo Mamania. Mecenat nad konferencją objęły marki Medela Polska i SuperPharm, a patronem medialnym jest serwis Babyonline.pl

Zapisy na konferencję trwają do 20.11.2015 - zostały ostatnie wolne miejsca!
Szczegóły organizacyjne oraz rejestracja: www.konferencjabliskosci.pl
Redakcja poleca: Filary Rodzicielstwa Bliskości: 1. Bądź blisko dziecka [WIDEO]
Rodzicielstwo bliskości to sposób wychowania dzieci oparty na budowaniu silnej więzi emocjonalnej rodziców z maluchem, czułej opiece i stawianiu mądrych granic. Podstawą RB jest 7 filarów. Psycholożka Agnieszka Stein mówi, co oznacza 1. z nich: Bądź blisko dziecka.
Doładuj
Przeładuj