radosna starość dzieci
fot. Fotolia.com

Tak rób i twoje dziecko dożyje w zdrowiu 100 lat!

Chcesz, by twoje dziecko dożyło w zdrowiu 100 lat? Na konferencji firmy Merck demograf, psycholog i specjaliści w dziedzinie zapobiegania otyłości zastanawiali się, co możemy zrobić, by nasze maluchy żyły nie tylko długo, ale i cieszyły się świetną formą. Oto ich podpowiedzi.
Katarzyna Imiołek
radosna starość dzieci
fot. Fotolia.com
Rośnie długość życia na świecie i statystyki Światowej Organizacji Zdrowia mówią, że pokolenie naszych dzieci może być pierwszym, które masowo będzie dożywało 100 lat.  Co jednak robić, żeby nasze dzieci żyły nie tylko długo, ale i zdrowo? Na to pytanie starali się odpowiedzieć eksperci zgromadzeni na międzynarodowej konferencji pod hasłem "100 zdrowych lat - czy dzieci są do tego przygotowane?", która odbyła się 18 maja w niemieckim Darmstadt.


Zobacz też: Ile ćwiczyć w ciąży? Radzi położna

Eksperci, którzy przybyli na zaproszenie firmy Merck, najstarszej zresztą firmy farmaceutycznej na świecie, debatowali na ten temat podczas trzech paneli. Przedstawiciele Mercka prezentowali wyniki dużych badań. Do jakich wniosków udało się dojść?

1. Dzisiejsze dzieciaki będą w gorszej formie zdrowotnej, gdy osiągną wiek 65 lat niż ta, w której są dzisiejsi 65-latkowie. 

2. Palenie jest najsilniejszym czynnikiem wpływającym na nasze zdrowie. Kto pali, statystycznie praktycznie nie ma szans na długie i zdrowe życie.

3. Poza paleniem najmocniej na nasz stan zdrowia wpływa aktywność fizyczna. Nie ma innego sposobu na dobrą formę, niż jej regularne szlifowanie podczas rodzinnych zabaw, gier i innych zajęć ruchowych.

4. Lepiej niż reguły czy obowiązki na zmianę stylu życia na zdrowszy wpływa moda i korzyści z niego płynące. Dobry przykład celebrytów czy - przede wszystkim - rodziców i nauczycieli, jest skuteczniejszy niż programy edukacyjne. 

5. Nigdy nie jest za wcześnie na zmianę nawyków - zdrowie naszych dzieci zaczyna się jeszcze w łonie mamy - twoja odpowiednia dieta w ciąży to pierwszy etap walki o zdrową przyszłość twojego malucha. 


Zobacz też: Programowanie żywieniowe - dieta mamy decyduje o zdrowiu dziecka w przyszłości


 

 

Redakcja poleca: Co pyli w lipcu: co pyli teraz i pod koniec lipca? Lista roślin i okresy pylenia [WIDEO]
W lipcu pyli kilka roślin i grzybów, które mogą sprawić, że alergia mocno się nasili. Najintensywniej w lipcu kwitnie pokrzywa, trawy oraz grzyby. Pylenie innych roślin zmienia się na przestrzeni całego miesiąca. Jeśli więc sprawdzisz, co pyli na początku i pod koniec lipca, lepiej przygotujesz się na okresy pylenia.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy