Niezwykła sesja zdjęciowa mam karmiących niemowlęta
fot. Abbie Fox

Koniec z podziałami! To zdjęcie mówi wszystko o karmieniu dziecka

Przyjrzyjcie się uważnie. To zdjęcie pokazuje to, co najważniejsze w karmieniu dziecka – miłość mamy i szczęście maluszka.
Hanna Szczesiak
Niezwykła sesja zdjęciowa mam karmiących niemowlęta
fot. Abbie Fox
Abbie Fox, mama i fotografka, doskonale wie, że karmienie dziecka nie jest łatwe. Swojego synka, Mavericka, karmiła piersią przez 6 tygodni.

"Po 6 tygodniach zapłakiwania się przed snem, mąż powiedział, że mam z tym skończyć. Przypomniał mi, że stres nie jest dobry ani dla mnie, ani dla naszego syna i żebym już tego nie robiła. Tej nocy zaczęliśmy karmić małego mieszanką, choć jeszcze przez cztery tygodnie odciągałam pokarm, potem się skończył" – wyznała Abbie.

Abbie przyznała, że każdego dnia słyszała, że nie jest dość dobrą mamą, że nie starała się dostatecznie mocno, że musiała coś źle zrobić. Gdy ktoś pytał, jak karmi, kłamała. Kiedy odpowiadała, że karmi piersią, słyszała, że "karmienie piersią jest najlepsze". Po urodzeniu drugiego dziecka, córeczki, presja była mniejsza. Abbie przez 3 miesiące karmiła małą Georgię piersią, później zaczęła karmić mieszanką. 

Zobacz także: Apel do lekarzy: szanujcie butelkowe mamy!

Dzięki swoim doświadczeniom, zrozumiała, jak łatwo tworzą się podziały między mamami i jak często młode mamy, zamiast się wspierać, krytykują swoje wybory. W wyjątkowej sesji zdjęciowej "Fed is Best" ("Karmienie jest Najlepsze") pokazała, że sposób karmienia nie ma znaczenia.Przesłanie zdjęcia jest proste: "Moją główną myślą było, żeby przypomnieć światu, że to, co jest najlepsze, to po prostu karmienie" – powiedziała Abbie.

Na tym zdjęciu są mamy karmiące piersią, mlekiem modyfikowanym, jest także mama karmiąca jednocześnie dwoje dzieci i mama, która karmi piersią w trzecim trymestrze ciąży. W tym zdjęciu jest to, co najważniejsze – miłość!

My jesteśmy zachwycone!

Czytaj także: 9 pytań o karmienie mieszane
Redakcja poleca: Kupujemy krzesełko do karmienia - film
Po ukończeniu szóstego miesiąca życia dziecka stajesz przed wyborem krzesełka do karmiena. Podpowiadamy, jak wybrać krzesełko dla niemowlaka.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy