GRY
 
 

Koniec z usypianiem w samochodzie! To łóżeczko to rewolucja

Ford zaprojektował sprytny wynalazek, który zmieni sposób usypiania dzieci

Ford
fot. Ford
Ile razy zdarzyło Ci się krążyć samochodem po mieście, żeby dziecko dobrze zasnęło? Ile razy wyjmowałaś je po podróży, mając nadzieję, że się nie obudzi? Niestety, najczęściej wraz z wyłączeniem silnika – włącza się płacz malucha. Ford znalazł na to rozwiązanie.

Dźwięk, światło i ruch jak na tylnym siedzeniu auta

Hiszpańska ekipa Forda wpadła na pomysł stworzenia łóżeczka, które będzie imitowało jazdę samochodem. Rozmieszczone w nim diody LED przypominają natężeniem światła latarni mijanych w czasie drogi. Łóżeczko również lekko wibruje, aby dziecko czuło się tak, jak podczas przejażdżki. Oprócz tego można również za pomocą specjalnej aplikacji zarejestrować odgłosy i ruch we własnym samochodzie, a potem zaprogramować w ten sposób łóżeczko.

Niestety, produkt nie jest na sprzedaż.
Redakcja poleca: Jak przygotować miejsce do spania dla niemowlaka - film
Sprawdź, gdzie powinno spać niemowlę, czym przykrywać dziecko na noc i w jakiej pozycji układać niemowlaka do snu.

Dlaczego dzieci śpią w drodze?

Dzieci lubią powtarzalność dźwięków, co zapewnia w 100% szum, który słyszą w samochodzie. To przypomina im pobyt w łonie matki. Dodatkowo, kojący wpływ ma również lekkie kołysanie, które z powodzeniem usypia dorosłego. W związku z tym bardzo często rodzice, kiedy nawet nie muszą nigdzie wyjeżdżać, zabierają dzieci na przejażdżkę, aby te mogły nareszcie zasnąć spokojnie.
 
Źródło: slashgear.com
Doładuj
Przeładuj