Konkurs "Bajki dla brzuszka"

Napisz na naszym forum najpiękniejszą bajeczkę, jaką opowiadasz swojemu dzidziusiowi w brzuszku i wygraj 41-elementową wyprawkę dla swojego maluszka! Konkurs zakończony!!!
Bajki rozwijają wyobraźnię i inteligencję dziecka, pomagają radzić sobie z uczuciami. Wzbogacają słownictwo, budzą poczucie piękna, przekazują tradycje naszej kultury. Bawią oraz sprawiają przyjemność. Opowiadając bajki kilkulatkowi, pomagasz mu zrozumieć siebie samego i świat, który go otacza, a także pogłębiasz więź, jaka Was łączy – maluch czuje się ważny i kochany.

Ale czy warto opowiadać bajki dziecku, które znajduje się jeszcze w brzuszku mamy? Otóż tak!
Już mniej więcej od 20. tygodnia ciąży ośrodek nerwowy, odpowiadający za słuch, budzi się do życia. Dziecko słyszy przeróżne dźwięki dobiegające z Twojego organizmu: bicie serca, szum krwi przepływającej przez naczynia krwionośne, oddech matki... Słyszy też dźwięki dobiegające ze świata zewnętrznego, przytłumione przez wody płodowe. Dziecko czuje, kiedy mówisz tylko do niego lub kiedy mu śpiewasz. Wprost uwielbia Cię słuchać, zwłaszcza gdy mówisz ciepło i łagodnie. Staje się wtedy bardziej aktywne ruchowo – fikanie i kopnięcia to jego ciche odpowiedzi.

Zatem mów do dziecka tak, jakby było cały czas tuż obok Ciebie. Opowiadaj mu bajeczki w czasie całej ciąży, a szczególnie w ostatnim trymestrze. Myślisz, że maleństwo jeszcze nic nie rozumie? To nie do końca prawda. Gdy opowiadasz mu bajkę, szczególnie z nim w roli głównej, odprężasz się, relaksujesz i cieszysz dzieckiem. A ono świetnie to wyczuwa! Bo przecież zrelaksowana i szczęśliwa mama to również szczęśliwe dziecko! Ponadto opowiadanie bajek wymyślonych specjalnie dla maleństwa sprawia, że czujesz się z nim bardziej emocjonalnie związana. W ten sposób możesz podarować mu coś wyjątkowego, coś co płynie prosto z serca.


Aby wziąć udział w naszym konkursie, należy na naszym forum zamieścić najpiękniejszą bajeczkę własnego autorstwa, opowiedzianą swojemu dziecku, które znajduje się jeszcze w brzuszku. Konkurs będzie trwał przez trzy miesiące oraz będzie podzielony na trzy miesięczne edycje: pierwsza w terminie od 5 czerwca do 30 czerwca 2008, druga w terminie od 1 lipca do 31 lipca 2008, natomiast trzecia od 1 sierpnia do 31 sierpnia. W każdej z edycji zostanie wybrana najpiękniejsza bajka, której autorka/autor otrzyma nagrodę główną w postaci 41-elementowej wyprawki dla dziecka oraz elektronicznej niani. Dodatkowo w każdym miesiącu zostanie wybranych 5 bajek, których autorzy/autorki otrzymają nagrody pocieszenia w postaci małego zestawu dla dziecka, składającego się z dwóch elementów (śpioszki niemowlęce + kaftanik). Do nagród dołączone zostaną produkty firmy Merck sp. z o.o. - Feminatal 800 Metafolin® i Feminatal 400 Metafolin® + DHA.

W skład wyprawki wchodzą (zdjęcia w galerii obok):
- elektroniczna niania
- ręcznik kąpielowy frotte (1 sztuka)
- kocyk bawełniany (1 sztuka)
- becik rożek (1 sztuka)
- body bawełniane z krótkim rękawkiem (4 sztuki)
- body bawełniane z długim rękawem (3 sztuki)
- śpioszki klasyczne bawełniane (4 sztuki)
- komplet bawełniany: śpioszki + kaftanik + czapeczka (1 sztuka)
- pajacyk welurowy (1 sztuka)
- komplet bawełniany: śpioszki + kaftanik (2 sztuki)
- czapeczka niemowlęca z bawełny (4 sztuki)
- rękawiczki niemowlęce z bawełny (2 pary)
- skarpetki niemowlęce z bawełny (3 pary)
- pieluszka flanelowa kolorowa (3 sztuki)
- pieluszka tetrowa biała (10 sztuk)


Sponsorem nagród jest firma Meck - producent zestawu witamin Feminatal METAFOLIN® 800 i Feminatal 400 METAFOLIN® + DHA.

Wejdź na forum, by wziąć udział w konkursie: Konkurs "Bajki dla brzuszka" >>

Przed przystąpieniem do konkursu, prosimy uważnie przeczytać Regulamin!
Regulamin konkursu "Bajki dla brzuszka" >>

Redakcja poleca: Wybieramy pierwszą zabawkę - przytulaczka dla niemowlaka - film
Dowiedz się, po co niemowlakowi zabawka. Sprawdź, co to są przytulaczki i zobacz te najpiękniejsze.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy