konkurs_kopalnia wiedzy_3

Konkurs Kopalni Wiedzy JSW poszerza dziecięce horyzonty!

W konkursie Kopalni Wiedzy realizowanym na łamach National Geographic Kids dzieci mogą wybrać jeden z trzech tematów z zakresu: geologii, marnowania żywności oraz losu pszczół na Ziemi. Skąd taka rozpiętość tematyczna? Czym jest Kopalnia Wiedzy?
konkurs_kopalnia wiedzy_3

Kopalnia Wiedzy to wyjątkowy projekt. Realizujemy go dla dzieci i z ich udziałem i zależy nam, aby każde dziecko rozwijało swoje pasje. Wiemy, że dzieci mają ogromną wrażliwość na tematykę ekologiczną, społeczną, ale też lubią zabawić się w eksploratorów niedostępnych terenów Ziemi. Stąd taki wybór.
W ramach Kopalni Wiedzy JSW organizujemy w ciągu roku różne inne projekty edukacyjne, warsztaty, programy stypendialne, pikniki naukowe i konkursy. Wspieramy także domy dziecka. Naszą misją jest nauka przez zabawę. Oczywiście wszystkie te działania są przez nas finansowane i dostępne dla każdego bezpłatnie. Bieżące projekty można śledzić na naszej stronie: www.kopalniawiedzyjsw.pl w zakładce „projekty”.

Czy Kopalnia Wiedzy JSW tylko edukuje, czy podejmujecie inne – realne działania?

Oczywiście, że nie zajmujemy się wyłącznie teorią! W tym roku zrealizowaliśmy już kilka projektów „na żywo” – np. wielki piknik naukowy, za chwilę, 1 października w Jastrzębiu Zdroju rusza gra miejska. Na terenie pokopalnianym zbudowaliśmy też pasiekę, która będzie oczywiście miała także funkcję edukacyjną.
Zależy nam także, aby dzieci mogły wykazać się swoimi talentami. A wiemy, że każde dziecko jest inne. Dlatego nasze aktywności są bardzo różnorodne i związane z innymi uzdolnieniami – są zadnia kreatywne, analityczne, artystyczne. W naszym konkursie wystarczy wybrać jedno z zadań, zgłosić się, rozwiązać je, przygotować pracę. Nagrody w tym roku będą naprawdę wyjątkowe: nie tylko wycieczki do centrów nauki czy parków rozrywki, ale np. teleskopy, tablety, aparaty fotograficzne, słuchawki, wędrowne pokazy naukowe oraz oczywiście prenumerata National Geographic Kids… Słowem narzędzia, które wg. nas będą przydatne w dalszym rozwoju naszych uczestników.

W jakim wieku dzieci mogą wziąć udział w konkursie?

Dzieci od 6 do 11 lat. Indywidualnie lub w zespołach szkolnych. Do konkursu można się zgłaszać przez cały czas trwania projektu na www.kopalniawiedzyjsw.pl (w zakładce projekty).

Skąd się wziął pomysł na „Kopalnię Wiedzy JSW?”

Kopalnia Wiedzy to nasz (Spółki JSW) autorski projekt. Powstał dla społeczności lokalnej w ramach tzw. CSR* i jest częścią naszej strategii zrównoważonego rozwoju. W JSW jesteśmy wrażliwi na otoczenie, w którym działamy, chcemy budować partnerskie relacje. Udaje się to nam od lat.

Więcej na www.kopalniawiedzyjsw.pl
Zgłoś dziecko / zespół szkolny do konkursu!

Rozmowę przeprowadziliśmy z Panią Agnieszką Barzycką, Kierownikiem Zespołu CSR w JSW S.A.

*CSR – społeczna odpowiedzialność biznesu

Zobacz także

Popularne tematy