idealny tata
fot. Adobe Stock

Znamy wyniki plebiscytu na idealnego ojca! Kto wygrał?

W plebiscycie brało udział 10 ojców wytypowanych przez naszą redakcję. Czy idealnym ojcem został Kuba Błaszczykowski? A może Kamil Nowak, autor blogojciec.pl lub Jurek Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Sprawdź!
Aleksandra Sokalska
idealny tata
fot. Adobe Stock
Nasz plebiscyt na idealnego tatę cieszył się ogromnym powodzeniem. Nie tylko oddawaliście głosy, ale także dyskutowaliście o ojcowskich wzorach na fanpage’u Mamo, To Ja. Cieszy nas to bardzo, bo takie plebiscyty (wcześniej organizowałyśmy plebiscyt na idealną mamę), to doskonała okazja do zastanowienia się, jakimi rodzicami chcemy być, co w byciu mamą czy tatą jest ważne i jak to wpływa na dzieci. 

Bardzo różne wzory

Wytypowani przez redakcję kandydaci reprezentują różne zawody, przeróżne modele rodzicielstwa, nie wszyscy są jednakowo popularni... Wiele ich dzieli, ale łączy jedno: kochają dzieci i chcą dla nich jak najlepiej. 

Kto dla głosujących okazał się największym wzorem?
Redakcja poleca: Najlepsze memy o tacie na Dzień Ojca 2017 [WIDEO]
Zebraliśmy na filmie najlepsze memy i cytaty o tacie. Zobacz, które cię wzruszają najbardziej, a które uważasz za najbardziej trafione.

Pierwsze miejsce

Najwięcej głosów zebrał Marcin Perfuński, ojciec pięciu córek: 9-letniej Marysi, 7-letniej Zosi, 6-letniej Weroniki, 4-letniej Klary, 9-miesięcznej Dominiki. Marcin jest autorem bloga SuperTATA,  dziennikarzem, redaktorem. Swojego bloga określa przewrotnie jako bloga słabego taty, który chce być super. Może właśnie takim szczerym i otwartym sformułowaniem ujął swoich zwolenników? Na blogu Marcin dzieli się radością z bycia ojcem w rodzinie wielodzietnej, porusza mnóstwo wychowawczych tematów, motywuje ojców do angażowania się w życie dzieci. Już wkrótce porozmawiamy z nim o tym, co sądzi o zdobyciu tytułu idealnego ojca i podpytamy go, jak takim tatą można zostać :) 
Marcin otrzyma od nas także nagrodę:
 
Golarka ufundowana przez markę Braun


Drugie miejsce

Drugie miejsce na podium zajął Kamil Nowak, tata trójki dzieci w wieku 7, 9 i 12 lat. Jest autorem blogojciec.pl, w którym przekonuje, jak ważną osobą w życiu dziecka jest tata. Kamil propaguje rodzicielstwo bliskości, zachęca ojców do tego, by od samego początku angażowali się w opiekę nad maluchem, bo dzięki temu od razu budują z nim nierozerwalną więź. W swych wypowiedziach jest autentyczny, szczery, nie ściemnia, przyznaje się do wychowawczych błędów. Z tego powodu jego blog jest jednym z najpopularniejszych blogów parentingowych. 

Zobacz też: Kamil Nowak z blogojciec.pl: „Największy błąd młodych ojców to..."

Trzecie miejsce

Zaszczytne trzecie miejsce zajął kandydat znany wąskim kręgom, czyli Mój Tata. Bardzo nas to cieszy, bo tak wysokie miejsce waszych ojców oznacza, że wśród nas jest mnóstwo idealnych tatusiów, którzy wiedzą, jak bardzo ważną rolę mają do spełnienia. Kochają swoje dzieci, lubią się z nimi bawić, troskliwie się nimi opiekują. Na pewno popełniają błędy, jak każdy. Ale potrafią je naprawić, wyciągnąć z nich wnioski. Warto brać z nich przykład! Wszystkim takim ojcom, serdecznie gratulujemy!

Patronem plebiscytu była marka  
  
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy