GRY
 
 

Możesz zostać pisarzem i wygrać 100 tysięcy złotych!

Lubisz opowiadać swojemu dziecku bajki? A może też je piszesz... do szuflady? Jeśli tak, weź udział w konkursie organizowanym przez sieć sklepów Biedronka na napisanie książki dla dzieci. Możesz wygrać publikację swojej książki oraz 100 tysięcy złotych!

mama, pisanie, dziecko
fot. Fotolia
5 marca ruszył wyjątkowy konkurs „Piórko 2015" organizowany przez sieć Biedronka. Ma on na celu wyłonienie najlepszego tekstu dla dzieci spośród prac nadsyłanych przez autorów, którzy do tej pory jeszcze nie publikowali. Nagroda dla zwycięzcy to 100 tysięcy złotych. Dodatkowo nagrodzony tekst stanie się kanwą dla drugiego etapu konkursu skierowanego do ilustratorów, a następnie zostanie wydany w formie książki w nakładzie kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy. Książkę będzie można kupić w ponad 2600 sklepach Biedronki w całej Polsce.

Warto czytać dziecku

Najnowsze wyniki badań czytelnictwa, przeprowadzone przez TNS Polska dla Biblioteki Narodowej, pokazują, że po gwałtownym spadku czytelnictwa w latach 2006–2008 ten negatywny trend został zatrzymany. Jednak w dalszym ciągu aż 58% Polaków deklaruje, że nie czyta książek! Jaki z tego wniosek? Trzeba zrobić wszystko, żeby czytanie stało się na powrót modne. A ponieważ "Czego Jaś się nie nauczy...", miłość do książek najlepiej zaszczepić już w dzieciństwie.

Zobacz też: 5 powodów, by czytać dziecku 20 minut dziennie

Konkurs „Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci“ ma za zadanie zwrócić uwagę na problem, zachęcić rodziców do czytania dzieciom, pokazać, że książki pełnią w życiu bardzo ważną rolę – pomagają w zrozumieniu świata, pozwalają na rozwijanie wyobraźni, poszerzają wiedzę. Nie dziwi więc, że konkurs został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Zasady konkursu na książkę

Jak wziąć udział w konkursie?
  • Tekst powinien mieć objętość od 20 tys. do 60 tys. znaków.
  • Pracę należy nadesłać do 21 kwietnia 2015 r. za pośrednictwem strony internetowej www.piorko2015.biedronka.pl 
  • Oceną prac zajmie się specjalnie powołane jury, w którym zasiadają osoby związane z literaturą dziecięcą oraz jej popularyzacją (m.in. dziennikarz Jarosław Gugała, autorka książek dla dzieci Renata Piątkowska, autor opowieści, wierszy i słuchowisk radiowych dla dzieci Rafał Witek).
  • W efekcie obrad jury wyłoniony zostanie najlepszy tekst książki dla dzieci w wieku 4–10 lat, a nagrodzony autor otrzyma 100 tysięcy złotych na dalszy rozwój swojego talentu.
  • Wyniki tego etapu konkursu zostaną podane 11 czerwca 2015 r.
  • Zwycięska opowieść otworzy drugi etap konkursu skierowanego (na tych samych warunkach) do ilustratorów, których zadanie będzie polegało na przygotowaniu ilustracji do nagrodzonego tekstu.
  • Wyniki drugiego etapu zostaną ogłoszone we wrześniu.
  • Najlepszy ilustrator również otrzyma nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych.
  • Książka powinna trafić do sprzedaży jeszcze w 2015 roku.
W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, zamieszkałe na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, których prace literackie lub graficzne nigdy wcześniej nie były publikowane. Każdy uczestnik może zgłosić prace w jednej lub w obu kategoriach.

Czy wiesz: Dlaczego to dorosły (a nie dziecko) powinien czytać na głos?

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj