karmienie piersią
fot. Materiały prasowe

Konkurs „Napisz, czym jest dla Ciebie karmienie piersią i wygraj blender Philips”

Karmienie dziecka piersią ma bardzo wiele zalet. Młode mamy wiedzą, że to najlepszy sposób, aby zaspokoić potrzeby żywieniowe maluszka. A czym dla Ciebie jest karmienie piersią? Weź udział w konkursie i wygraj 1 z 3 blenderów Philips Avent.
karmienie piersią
fot. Materiały prasowe

Karmienie piersią to niesamowite doświadczenie, które niesie ze sobą zalety zarówno dla dziecka, jak i dla matki. Mleko mamy to prawdziwe bogactwo składników i minerałów, które mają decydujący wpływ na zdrowie i rozwój dziecka. W mleku kobiecym jest także dużo komórek immunologicznych, które zwalczają infekcje, pożerając bakterie i wirusy, oraz chronią przed alergią. Dziecko karmione piersią rzadziej choruje z powodu infekcji bakteryjnych i wirusowych. Jakie jeszcze korzyści daje karmienie piersią?

Zalety karmienia piersią

Badania nad mlekiem kobiecym dowodzą, że dzieci karmione naturalnie znacznie rzadziej chorują na zakażenia przewodu pokarmowego, dróg oddechowych, układu moczowego oraz zapalenie ucha środkowego. Dziecko, które jest karmione mlekiem mamy, otrzymuje substancje niezbędne do prawidłowego rozwoju układu nerwowego. W kobiecym pokarmie jest właściwa proporcja aminokwasów, nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin i mikroelementów warunkujących prawidłowy rozwój mózgu niemowlęcia i jego funkcji poznawczych.

Dieta mamy karmiącej

Kobieta karmiąca powinna jadać regularne posiłki, najlepiej świeżo przygotowane. Wśród spożywanych produktów powinny znaleźć się produkty zbożowe, owoce i warzywa, nabiał, mięso, ryby, jajka oraz napoje, takie jak woda mineralna. Zdarza się, że kobiety dopada tak zwany kryzys laktacyjny. Młode mamy uważają, że nie mają wystarczająco dużo mleka, aby nakarmić maluszka. Tymczasem są sposoby na pobudzenie laktacji, na przykład znalezienie odpowiedniej pozycji, która zmotywuje dziecko do ssania. Doskonałą pomocą może być również laktator, który odciągnie pokarm. Odciąganie pokarmu powinno odbywać się ok. 6-8 razy na dobę i naprzemiennie z obu piersi. W ten sposób maksymalnie stymulujemy wytwarzanie pokarmu.Po kilku miesiącach karmienia tylko mlekiem nadchodzi kolejny ważny etap, jakim jest rozszerzanie diety niemowlęcia. Polega ono na wprowadzeniu do diety dziecka nowych produktów, które dietetycy nazywają pokarmami uzupełniającymi. Najlepszym sposobem jeśli chodzi o przygotowywanie posiłków dla dziecka, jest gotowanie na parze z wysokiej jakości składników. Pożywne posiłki są niezwykle istotne dla zdrowego rozwoju dziecka. Dlatego warto je przygotowywać w urządzeniu, które umożliwia przyrządzanie domowych potraw, dostosowanych do potrzeb najmłodszych.

Chcesz zapewnić swojemu dziecku zdrowy start za pomocą pożywienia? Wypełnij ankietę i napisz, czym jest dla Ciebie karmienie piersią. Możesz wygrać 1 z 3 parowarów z blenderem Philips Avent 4 w 1, dzięki któremu przygotujesz domowe posiłki w szybki i łatwy sposób.

Nagroda konkursowa

1 z 3 parowarów z blenderem Philips Avent  4w1 SCF875/02 – urządzenie do przygotowywania jedzenia dla dzieci. Jego wyjątkowa technologia sprawia, że para przepływa z góry na dół, a wszystkie składniki są równomiernie ugotowane bez konieczności doprowadzania do wrzenia. Kiedy składniki są już ugotowane na parze, wystarczy unieść dzbanek, obrócić go do góry dnem i zablokować w odpowiednim miejscu, aby zmiksować składniki do wybranej konsystencji. Jedzenie można podać malcowi od razu lub przechować w pojemniku i podgrzać później dzięki łatwym w użyciu funkcjom podgrzewania i rozmrażania.

Dzbanek ma pojemność 1000 ml, więc można przygotować w nim nawet cztery posiłki jednocześnie. Podaj jeden posiłek od razu, a trzy schowaj na później do lodówki lub zamrażarki. Urządzenie jest bardzo praktyczne także po skończeniu gotowania. Dzbanek i ostrze można myć w zmywarce, a otwarta konstrukcja zbiornika wody ułatwia jego czyszczenie i napełnianie, dzięki czemu zawsze możesz gotować na czystej parze.

Więcej: Philips

Zobacz także

Popularne tematy