Przecinek i kropka: konkurs na najlepszą książkę dla dzieci
fot. mat. prasowe

Konkurs „Przecinek i kropka” – głosuj na Najlepszą Książkę Dziecięcą 2016 roku!

Najlepsza książka dla dzieci? Weź udział w plebiscycie „Przecinek i Kropka” i wskaż książkę, która zasługuje na tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej 2016 roku. Sprawdź, jakie książki weszły do ścisłego finału: wszystkie 5 tytułów to świetna lektura dla dziecka!
Sylwia Niemczyk
Przecinek i kropka: konkurs na najlepszą książkę dla dzieci
fot. mat. prasowe
Jeszcze do 14 marca oddaj głos na najlepszą książkę dla dzieci w plebiscycie „Przecinek i Kropka” i wygraj bon o wartości 100 zł na zakupy w Empiku!

Na jakie książki możesz głosować? Spośród ponad setki zgłoszonych tytułów jury wybrało 5 tytułów:
  • "Klątwa dziewiątych urodzin", aut. Marcin Szczygielski, il. Magda Wosik, wyd. Bajka
  • "Praktyczny pan", aut. Roksana Jędrzejewska-Wróbel, il. Adam Pękalski, wyd. Bajka,
  • "Przed twoim urodzeniem", aut. Rascal, il. Mandana Sadat, wyd. Czerwony Konik
  • "Sam w domu",  aut. Lotta Olsson, il. Maria Nilsson Thore, przeł. Agnieszka Stróżyk, wyd. Zakamarki
  • "Tru", aut. Barbara Kosmowska, il. Emilia Dziubak, wyd. Media Rodzina.
Głosowanie potrwa do 14 marca 2017 r., a uroczyste ogłoszenie laureata nastąpi 8 kwietnia podczas Targów Książki Dziecięcej "Przecinek i Kropka". 

Poznaj nominowane tytuły:

”Klątwa dziewiątych urodzin”

"Klątwa dziewiątych urodzin" to już trzecia część przygód Mai, ciabci i Monterowej, a mimo to autor wciąż zaskakuje świeżością pomysłów, lekkością pióra i poczuciem humoru. Konsekwentnie kreśli charaktery bohaterów, wymyśla coraz to nowe, niekiedy balansujące na granicy absurdu historie, porywając młodych czytelników w wir zwariowanych zdarzeń. Jak to dobrze, że będą kolejne tomy! 

 
Redakcja poleca: Dziecko chodzi na palcach – czy to norma, czy zaburzenie? [WIDEO]
Przyczyn, dlaczego dziecko chodzi na palcach, może być wiele – od niegroźnych po powody chorobowe, np. porażenie mózgowe lub obciążenia genetyczne. Chodzenie na palcach u dziecka wymaga konsultacji ze specjalistą, aby w razie potrzeby wdrożyć leczenie.

„Praktyczny pan”

Praktyczny pan zajmuje się tylko tym, co istotne i konieczne. W jego życiu, zaprogramowanym na osiąganie zawodowego sukcesu, brakuje miejsca na przyjaciół i rozrywki, a dobry nastrój zapewnia odpowiednia tabletka. A może lepszy byłby kot? 
Ta zabawna opowieść o tym, jak pewien praktyczny pan nauczył się głaskać kota, mówi o potrzebie radości i przyjaźni.
 

„Przed twoim urodzeniem”

Piękna metaforyczna opowieść dla małych i dużych czytelników o miłości – o miłości do dziecka i o marzeniach o nim, o czekaniu na nie i tęsknocie za nim. O miłości rodziców, dzięki której dziecko przychodzi na świat – i jest spełnieniem ich marzeń i tęsknot. Znakomite ilustracje współtworzą tę oszczędną w słowach, a jakże bogatą historię o tym, co było "Przed twoim urodzeniem“. 

„Sam w domu”

Niebanalna opowieść o przyjaźni, która niesie ze sobą i szczyptę zazdrości (bo jakże to – mrówkojad ma spokojnie patrzeć, jak jego orzesznica idzie na kurs z kretem?), i o tęsknocie (jakże dłuży się bez niej dzień...), i o oddaniu (ech, ta zupa cebulowa, przy której gotowaniu można bez wstydu uronić łzę...). To mądra bajka o tym, że możemy się pięknie różnić, a przy tym być najlepszymi przyjaciółmi.

 

”Tru”

Tru to zajączek mieszkający wraz z mamą i rodzeństwem w uboższej dzielnicy Koniczyn Dolnych. Choć jest bardzo skromny, to dzięki swej wytrwałości i niesamowitej pomysłowości (oraz – co może najważniejsze – myśleniu o innych i dostrzeganiu ich potrzeb) potrafi swoimi wynalazkami uszczęśliwiać świat. Zwraca też uwagę pewnej wyjątkowo dla niego ważnej Kolorowej.

Na najlepszą książkę dziecięcą można głosować na stronie www.przecinekikropka.pl. Autor i ilustrator wygranej pozycji otrzymają po 10 tysięcy złotych, a wydawnictwo specjalną promocję w salonach sieci i na empik.com.
 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy