niemowlę, rodzina, rodzice, starania o dziecko, in vitro
fot. Fotolia

Konkurs: „Udało się! Jesteśmy rodzicami!” - WYNIKI

Za wami długie starania o dziecko, strach przed utratą ciąży i wreszcie narodziny upragnionego malucha? Napiszcie o tym. Czekamy na wasze historie. Opiszcie, jak długo próbowaliście zajść w ciążę, czy korzystaliście z inseminacji lub in vitro i co robiliście, by nie stracić nadziei.
Joanna Karwat
niemowlę, rodzina, rodzice, starania o dziecko, in vitro
fot. Fotolia

Znamy już wyniki konkursu. Zwyciężyła Anna Bodziak, autorka pracy Prawdziwe historie: czekaliśmy na nasz cud 12 lat!. Laureatce serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestniczkom i uczestnikom konkursu dziękujemy za nadesłane historie. Z pewnością będą wsparciem dla innych par, które starają się o dziecko.

Poniżej lista wszystkich prac zakwalifikowanych do konkursu:

1. Prawdziwe historie: mąż nie mógł uwierzyć i sam wykonał test ciążowy - praca nadesłana przez Katarzynę i Jacka Kamińskich

2. Prawdziwe historie: między mną a teściami ciągle iskrzyło - autorka Anita Rutkowska

3. Prawdziwe historie: omijałam gabinet lekarski, by nie słyszeć złych wieści - autorka Karolina Koska

4. Prawdziwe historie: już od dnia ślubu staraliśmy się o dziecko - autorka Magdalena Stawska

5. Prawdziwe historie: chciałam poczuć choć jedno uderzenie twojego serduszka - autorka Katarzyna Dudkowska

6. Prawdziwe historie: nie chciałam, by córka była jedynaczką, tak jak ja - autorka Agnieszka Kędziora

7. Prawdziwe historie: po każdym stosunku leżałam z nogami do góry - autorka Joanna K.

8. Prawdziwe historie: ciąża przyszła z trudem. Jej utrzymanie też było dla nas wyzwaniem - autorka Anna Dajtrowska-Nowak

9. Prawdziwe historie: kiedy po roku starań odpuściliśmy sobie dziecko, zaszłam w ciążę - autorka Olga Ruszkowska

10. Prawdziwe historie: los ciągle rzucał nam kłody pod nogi - autor Piotr Wołek

11. Prawdziwe historie: nie staraliśmy się o dziecko. My o nie walczyliśmy 5 lat! - autorka Iwona Różycka

12. Prawdziwe historie: lekarz żartował, że nie wystarczy wyjść za mąż, by zajść w ciążę - autorka Anna Kruczek

13. Prawdziwe historie: celiakia stała na mojej drodze do zajścia w ciążę - autorka Dorota Frytek

14. Prawdziwe historie: dzięki in vitro zostaliśmy rodzicami - autorka Natalia Dróżdż

15. Prawdziwe historie: bałem się, że jestem bezpłodny - autor Paweł Antoniak

16. Prawdziwe historie: w ciąży 6 miesięcy spędziłam w szpitalach. Ale warto było dla naszej córeczki - autorka Danuta Szrubarz

17. Prawdziwe historie: nie dawałam szans temu związkowi - autorka Ewelina Żurawska

18. Prawdziwe historie: czekaliśmy na nasz cud 12 lat! - autorka Anna Bodziak

19. Prawdziwe historie: bałam się, że nie możemy mieć dzieci - autorka Anna Nawara

20. Prawdziwe historie: nie dostrzegłam tej drugiej kreseczki na teście - autorka Natalia Bobek

21. Prawdziwe historie: w naszym domu było za cicho i brakowało porozrzucanych zabawek - autorka Marzena Gostomczyk

22. Prawdziwe historie: jedna mała tabletka zmieniła wszystko - autorka Agnieszka Mrozek

23. Prawdziwe historie: usłyszałam, że muszę skorzystać z in vitro, jeśli chcę mieć dziecko - autorka Ewelina Grabska

24. Prawdziwe historie: kolejny negatywny test ciążowy robił mi dziurę w sercu - autorka Zuzanna Ciągadlak

25. Prawdziwe historie: daliśmy jej na imię Marzenka, bo spełniła nasze marzenia - autorka Joanna SobikKiedy starania o dziecko przedłużają się, a test ciążowy wciąż pokazuje negatywny wynik, trudno zachować optymizm. Niektóre pary próbują zajść w ciążę dwa, trzy... albo i 10 lat, ale nie poddają się i nigdy nie tracą nadziei. Zmieniają tryb życia, dietę, precyzyjnie obliczają dni płodne. Jeśli trzeba, leczą niepłodność lub decydują się na zabieg in vitro. Wszystko po to, by mieć upragnione dziecko. Aż wreszcie przychodzi taki dzień, gdy trzymają w ramionach swojego dzidziusia i z dumą mówią: „Udało się! Jesteśmy rodzicami!”.

Czekamy na twoją historię

Jeśli masz za sobą podobne doświadczenia, napisz o tym. Twoja historia może być inspiracją dla tych par, które nadal walczą, nadal starają się mieć dziecko.
Wystarczy, że do 20 kwietnia 2015 r. prześlesz maila z pracą konkursową (informacje poniżej).

Redakcja poleca: Trudne rozmowy o męskiej niepłodności - film
Niepłodność często mylona jest z impotencją lub obniżonym libido. Między innymi dlatego niektórzy mężczyźni źle znoszą informację o tym, że mają jakieś kłopoty z płodnością i niechętnie podejmują próby leczenia. Czy można to zmienić?

Nagroda

Nagrodą jest siedmiocalowy tablet Lenco CoolTab-70 z kolorową ochronną obudową, z systemem Android™ 4.0, 4GB pamięcią wewnętrzną (rozszerzalną do 32 GB) i pre-instalowaną aplikacją Kido’z (dzięki niej dziecko będzie miało dostęp tylko do zabezpieczonej zawartości). *Zasady udziału w konkursie:

  1. Aby wziąć udział w konkursie „Udało się! Jesteśmy rodzicami!”, należy napisać tekst na podany przez redakcję temat na minimum 2500 znaków ze spacjami (około 1 strony w wordzie) i nie więcej niż 4500 znaków ze spacjami, i wysłać go na adres: redakcja@babyonline.pl do 20 kwietnia 2015 r. z dopiskiem w tytule maila „Prawdziwe historie - konkurs”. Mile widziane są również zdjęcia (całej rodziny lub maluchów), choć nie jest to warunek konieczny. 
  2. Temat prac: „Udało się! Jesteśmy rodzicami!”.
  3. Wszystkie nadesłane prace (spełniające warunki konkursu - patrz pkt. 1) zostaną opublikowane na Babyonline.pl w serwisie Jak zajść w ciążę najpóźniej do 30 kwietnia 2015 r.
  4. Laureatem konkursu „Udało się! Jesteśmy rodzicami!” zostanie osoba, której praca zostanie uznana za najlepszą przez Redakcję serwisu Babyonline.pl.
  5. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie serwisu Babyonline.pl 30 kwietnia 2015 r.

Poznaj: Regulamin konkursu

*Specyfikacja tabletu
Wyświetlacz 7" (18 cm) TFT 16:9/ Rozdzielczość: 800 x 480 pikseli/ Android™ 4.0/ Wi-Fi (802,11 b/g/n)/ Ekran dotykowy z wirtualną klawiaturą/ Procesor/CPU: Allwinner A13, 1,2 GHz/ Pamięć RAM: 512 MB DDR3/ 4 GB wbudowanej pamięci/ Przednia kamera z 0,3 megapikselami/ Funkcja E-book/ G-sensor/ Obsługa zewnętrznego USB 3G Dongle/ Odtwarzanie micro USB & micro SD/ Połączenia: micro USB port; czytnik kart pamięci micro SD do 32GB, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm
W zestawie: kabel przedłużający z gniazdem USB/ kabel USB, zasilacz AC/ silikonowa osłona.


REGULAMIN KONKURSU

1. POSTANOWIENIA OGÓLNE:
1.1. Organizatorem konkursu pod nazwą „Udało się! Jesteśmy rodzicami!” (dalej zwanego: „Konkursem”) jest spółka „Edipresse Polska” S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Wiejska 19, 00-480 Warszawa (dalej zwana: „Organizatorem”).
1.2. Konkurs jest organizowany na zasadach określonych niniejszym regulaminem (dalej zwanym: „Regulaminem”) i zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
1.3. Regulamin Konkursu dostępny jest zarówno w siedzibie Organizatora oraz na stronie internetowej Babyonline.pl.
1.4. Uczestnikiem Konkursu może być osoba fizyczna, pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych.
1.5. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Organizatora i realizatorów oraz inne osoby współpracujące przy organizacji Konkursu, jak również członkowie rodzin w/w pracowników i współpracowników.
1.6. Nagroda przeznaczona dla laureatki Konkursu to: 7-calowy tablet Lenco CoolTab-70.

2. ZAŁOŻENIA KONKURSU:

2.1. Konkurs będzie ogłoszony i przeprowadzony na stronie internetowej Babyonline.pl.
2.2 Konkurs będzie trwał od 1.04.2015 r. do 20.04.2015 r. Wyniki konkursu ogłosimy do 30.04.2015 r.

3. ZASADY PROWADZENIA KONKURSU:

3.1. Konkurs będzie polegać na przesłaniu historii z okresu starań o dziecko, ciąży i/lub porodu na zadany przez redakcję temat, napisanej na co najmniej 2500 znaków ze spacjami i nie więcej niż 4500 znaków ze spacjami, która po opublikowaniu zostanie poddana ocenie Redakcji Babyonline.pl.
3.2. Laureatem konkursu zostanie osoba, której praca otrzyma najlepszą oceną Redakcji Babyonline.pl. Wyniki Konkursu potwierdzi Komisja Konkursowa.
3.3. Organizator oświadcza, że dane osobowe uczestnika w zakresie: imię i nazwisko, numer telefonu komórkowego lub stacjonarnego, adresu e-mailowego lub odpowiednio adres zamieszkania, będą przetwarzane przez Organizatora Konkursu z siedzibą w Warszawie przy ul. Wiejskiej 19 w celu realizacji umowy przystąpienia do konkursu i jego prawidłowego przeprowadzenia lub marketingu bezpośredniego własnych produktów Organizatora Konkursu. Gwarantujemy prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania, jak również żądania zaprzestania przetwarzania danych. Dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom. Podanie danych jest dobrowolne.
3.4. Prawa autorskie majątkowe do prac nadesłanych przez uczestników konkursu powinny należeć do uczestników konkursu. Uczestnicy konkursu ponoszą pełną odpowiedzialność wobec Organizatora w przypadku zgłoszenia przez osoby trzecie roszczeń z tytułu naruszenia ich praw wskutek wykorzystania przez Organizatora tekstów zgodnie z niniejszym Regulaminem.
3.5.Uczestnicy konkursu udzielają Organizatorowi licencji niewyłącznej do korzystania z prac przez Organizatora na polu eksploatacji rozpowszechnienie w taki sposób, aby każdy miał dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym w celu publikacji na stronach internetowych Organizatora, w szczególności www.babyonline.pl oraz facebook.com/babyonlinepl, w wybranym przez Organizatora kontekście lub w zestawieniu z innymi pracami biorącymi udział w konkursie.

4. PRZYZNAWANIE NAGRÓD:

4.1. Laureat zostanie wyłoniony do 30.04.2015 roku.
4.2. Laureat zostanie powiadomiony o wygranej za pośrednictwem poczty e-mailowej do 30.04.2015 roku.
4.3. W wypadku, gdy wartość jednostkowej nagrody przypadającej na laureata przekracza 760,00 zł - zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych laureat Konkursu obciążony zostanie podatkiem dochodowym z tytułu wygranej o wartości przekraczającej kwotę 760,00 zł, w wysokości 10% wartości nagrody. W przypadku nagród pieniężnych, kwota na poczet podatku, zostanie potrącona z kwoty nagrody. W przypadku nagród rzeczowych, uiszczenie Organizatorowi 10% wartości nagrody, na poczet podatku, w terminie 14 dni od dnia powiadomienia przez Organizatora o wygranej oraz o danych z punktu 4.3, jest warunkiem koniecznym dla otrzymania nagrody. Organizator oblicza należną kwotę podatku oraz wskazuje adres i konto, na jakie należy dokonać wpłaty. Wypłata nagród pieniężnych lub wydanie nagród rzeczowych, obciążonych obowiązkiem zapłaty podatku dochodowego opisanego powyżej, następuje po potrąceniu lub wpłaceniu należnego podatku.
4.4. Nagrody do poszczególnych laureatów wysłane zostaną pocztą lub przesyłką kurierską na koszt Organizatora pod adres zamieszkania wskazany przez laureata w terminie 28 dni od dnia otrzymania od laureata danych koniecznych do wysyłki, a w przypadku, gdy nagroda obciążona jest podatkiem, w terminie 14 dni od przekazania Organizatorowi zarówno danych do wysyłki, jak też 10% na poczet podatku, zgodnie z postanowieniami pkt 4.3 Regulaminu.
4.5. W przypadku nieuiszczenia przez laureata kwoty na poczet podatku, w terminie 14 dni, zgodnie z punktem 4.3, prawo do otrzymania nagrody wygasa.
4.6. W przypadku braku dostarczenia danych adresowych przez laureata w terminie 7 dni od dnia poinformowania o wygranej, prawo do nagrody wygasa. Organizator zastrzega, że nagrody nie podlegają zamianie na ich równowartość pieniężną.
4.7. Laureatom nie przysługuje prawo do wyboru nagrody i zastrzeżenia szczególnych właściwości nagród.
4.8. W konkursie mogą brać udział jedynie osoby przebywające na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

5. POSTĘPOWANIE REKLAMACYJNE:

5.1. W celu umożliwienia jak najszybszej dyskwalifikacji osób łamiących zasady konkursu, prosimy o zgłaszanie przypadków łamania regulaminu przez uczestników biorących udział w konkursie, niezwłocznie, na adres mailowy redakcja@babyonline.pl w treści podając nazwę konkursu
„Udało się! Jesteśmy rodzicami!”
5.2. Reklamacje dotyczące Konkursu uczestnicy powinni zgłaszać w formie pisemnej w terminie 40 dni od dnia publikacji na adres Organizatora: „Edipresse Polska” S.A. 00-480 Warszawa, ul. Wiejska 19 z dopiskiem o treści: Reklamacja – Konkurs „Udało się! Jesteśmy rodzicami!”
5.3. Reklamacje należy wysłać listem poleconym. Decyduje data stempla pocztowego.
5.4. Pisemna reklamacja powinna zawierać imię, nazwisko, dokładny adres i numer telefonu, jak również dokładny opis i uzasadnienie reklamacji.
5.5. Reklamacje rozpatrywane będą przez Komisję Reklamacyjną (dalej zwaną: „Komisją”) powołaną przez Organizatora.
5.6. Komisja rozpatrywać będzie reklamacje uczestników na podstawie niniejszego Regulaminu.
5.7. Komisja rozpatrzy reklamacje w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia.
5.8. Osoba zgłaszająca reklamację otrzyma decyzję Komisji na piśmie na adres podany przez uczestnika.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy