Konsultanci Laktacyjni Bona Mater

Poznaj naszych ekspertów, którzy na Forum BabyOnline odpowiadają na pytania dotyczące karmienia piersią.

Anna Komaszyńska
Jestem Międzynarodowym Dyplomowanym Konsultantem Laktacyjnym IBCLC. Ponadto mam prawo wykonywania zawodu położnej i specjalizację z zakresu opieki przed i okołoporodowej. Jestem absolwentką Wydziału Pedagogiki Ogólnej Uniwersytetu Warszawskiego, otrzymałam tytuł magistra pedagogiki o specjalności opiekuńczo-wychowawczej. Od kwietnia 2007 pełnię obowiązki Wojewódzkiego Konsultanta w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego.
Od 12 lat pracuję w Szpitalu Św. Zofii w Warszawie zajmując się organizowaniem opieki nad matką i jej dzieckiem zgodnie z potrzebami i zmieniającym się światem położniczym w Polsce, pracowałam także w bezpośrednim kontakcie z pacjentką. Brałam udział w przygotowywaniu szpitala do realizacji 10 kroków Szpitala Przyjaznego Dziecku. Wcześniej pracowałam jako położna środowiskowa, opiekowałam się młodymi mamami i ich dziećmi po ich wyjściu ze szpitala.
Obecnie także prowadzę zajęcia przygotowujące rodziców do karmienia piersią w szkołach rodzenia.
Jestem mamą wspaniałej, dorosłej córki.

Kinga Osuch
Jestem położną i Międzynarodowym Dyplomowanym Konsultantem Laktacyjnym IBCLC.
Ukończyłam też studia na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Warszawskiego o specjalności Pielęgniarstwo Społeczne - otrzymałam dyplom z wyróżnieniem i tytuł magistra socjologii. Swoje doświadczenia w pracy z matkami karmiącymi i ich dziećmi zdobywałam pracując w oddziale położniczo-noworodkowym i poradni laktacyjnej Szpitala Św. Zofii w Warszawie, który jest Szpitalem Przyjaznym Dziecku i jednym z najlepszych szpitali położniczych w Polsce. Prowadzę zajęcia w szkole rodzenia na temat żywienia najmłodszych dzieci. Jestem mamą czworga dzieci, dzięki którym na własnej skórze przekonałam się jak piękne i wygodne jest karmienie piersią i jakie czasami bywa trudne.

Urszula Skrzypiec
Jestem położną i Międzynarodowym Dyplomowanym Konsultantem Laktacyjnym IBCLC. Całe moje życie zawodowe jestem zaangażowana w opiekę nad nowonarodzonymi dziećmi i ich mamami - najpierw jako pracownik oddziału noworodkowego szpitala w Olsztynie, w którym zajmowałam się noworodkami i wcześniakami wymagającymi intensywnego nadzoru. Od 10 lat pracuję w oddziałach Szpitala Św. Zofii w Warszawie, jednego z najlepszych szpitali położniczych w Polsce, gdzie także sprawuję opiekę nad matkami i ich dziećmi. Pomagałam też mamom karmiącym udzielając im porad w Pomocy Laktacyjnej przy Szpitalu Św. Zofii. Jestem także nauczycielem szkoły rodzenia. Mam wspaniałego syna.
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 6 głosy