dzieci, mama, film, netflix, kontrola rodzicielska
fot. Adobe Stock

Kontrola rodzicielska na Netflix: jak sprawdzać, co ogląda dziecko?

Netflix wprowadza nowe funkcje i ulepsza ustawienia kontroli rodzicielskiej – rodzice mogą łatwo decydować, jakie programy obejrzy dziecko, sprawdzać historię przeglądania i blokować dostęp do niektórych filmów.
Magdalena Drab
dzieci, mama, film, netflix, kontrola rodzicielska
fot. Adobe Stock
Netflix święci triumfy od dawna, nie tylko z powodu epidemii koronawirusa i przymusowego zamknięcia większości z nas w domach. Korzystają dorośli i dzieci, dlatego kontrola rodzicielska to bardzo przydatne narzędzie. Popularna platforma postanowiła wyciągnąć wnioski z opinii widzów, w tym rodziców, i poprawić te funkcje, które pozwalają ograniczać dzieciom dostęp do wybranych treści. Na Netflixie znajdziemy też całkiem nowe opcje, dzięki którym będzie można m.in. wyłączyć automatyczne odtwarzanie zwiastunów, zobaczyć, co oglądało dziecko, czy zablokować swój własny profil.

Jak działa kontrola rodzicielska na Netflix?

Netflix udostępnia ogromną bazę filmów, seriali i animacji dla dzieci w różnym wieku, np. „Mój sąsiad Totoro" dla 3-4-latków, „Klaus" dla 5-7-latków czy pełnometrażowe filmy familijne dla dzieci od 8. roku życia („Wakacje Mikołajka", „Shrek"). Nie wszyscy rodzice jednak chcą, by dzieci samodzielnie decydowały o wyborze programów albo tym bardziej – by korzystały z ich prywatnych kont z filmami dla dorosłych. 

Kontrola rodzicielska na Netflix to możliwość:

  • zablokowania wybranego profilu kodem PIN (dziecko, które nie zna kodu, nie wyświetli treści dostępnych na tym koncie)
  • skonfigurowania konta dziecka za pomocą filtrów, tak aby w profilu wyświetlały się tylko programy i filmy dla dzieci odpowiednie do wieku
  • usunięcia z wybranego profilu konkretnych programów (po usunięciu nie będą w ogóle się wyświetlać)
  • przeglądania historii oglądanych tytułów na koncie dziecka
  • wyłączenia automatycznego odtwarzania zwiastunów i autoodtwarzania kolejnych odcinków oglądanych seriali
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

Jak ustawić kontrolę rodzicielską na Netflix?

Wszystkie funkcje w ramach kontroli rodzicielskiej są łatwo dostępne na stronie ustawień konta na Netflix. Wystarczy wejść na swój profil, rozwinąć menu widoczne w górnym prawym rogu ekranu, edytować ustawienia konta i wybrać opcję, która nas interesuje. Po zapisaniu nowych ustawień będą one od razu działać na wybranym profilu Netflix.

Kontrolę rodzicielską można skonfigurować zarówno na laptopie, jak i na urządzeniu mobilnym.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy