GRY
 
 

„Kopciuszek” Teatru z Łomży w Guliwerze

21-23.04.2012r., W ramach działalności sceny impresaryjnej Teatr Guliwer na swoich deskach będzie gościł Teatr Lalki i Aktora z Łomży.

Teatr Lalek Guliwer
Opowieść o sile szlachetności – „Kopciuszek” Teatru z Łomży w Guliwerze.

Podczas występów gościnnych zobaczymy nietypową wersję „Kopciuszka”, bajkę o dojrzewaniu, rywalizacji i samotności przeniesioną do realiów Belle Epoque. Klasyczna bajka „Kopciuszek” tak dobrze znana wszystkim dzieciom tym razem zostanie pokazana nieco inaczej.
Reżyser przedstawienia, Jarosław Antoniuk, zaadaptował oryginalny tekst Jana Brzechwy przenosząc akcję bajki do czasów końca XIX wieku przywodząc na myśl bohaterów obrazów francuskich impresjonistów. Kopciuszek w wydaniu Teatru Lalki i Aktora z Łomży to młoda borykająca się z problemami dojrzewania dziewczyna, która walczy o akceptację rówieśników.
Spektakl opowiada także o narodzinach pierwszej, niewinnej miłości. W ramach Sceny Impresaryjnej działającej w Teatrze Guliwer od 2000 roku w do współpracy są zapraszane uznawane teatry dziecięce. Gośćmi Sceny Impresaryjnej były dotychczas między innymi teatry z Anglii, Czech, Białorusi, Serbii, Hiszpanii a nawet z Chin.

Scenografia - Eva Farkašova
Muzyka - Bogdan Szczepański
Ruch sceniczny - Jacek Gębura.

Obsada:
Eliza Mieleszkiewicz
Marzanna Gawrych
Beata Antoniuk
Bogumiła Wierzchowska- Gosk
Marcin Dąbrowski
Tomasz Rynkowski
Krzysztof Zemło

Premiera miała miejsce 14.03.2010r.

Pokaz spektaklu w Teatrze Guliwer:
Sobota, 21.04, godzi. 17:30
Niedziela 22.04, godz. 11:00 i 13:00
Poniedziałek 23.04, godz.10:00 i 12:00

Teatr Guliwer
ul. Różana 16
02-548 Warszawa
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj