koronawirus a wizyta u fryzjera
fot. adobe stock

Koronawirus a wizyta u fryzjera - nowe obostrzenia

Wiele kobiet zastanawia się, czy w trakcie epidemii można korzystać z usług fryzjera lub kosmetyczki. Dotychczas wytyczne rządu w tej kwestii nie były zbyt jasno sformułowane nawet dla właścicieli salonów piękności. Sanepid, chcąc rozwiać wątpliwości, wydał oświadczenie regulujące świadczenie usług w tym zakresie.
Katarzyna Gałązkiewicz
koronawirus a wizyta u fryzjera
fot. adobe stock
Zgodnie z decyzją rządu lokale użytkowe takie galerie handlowe, kina czy teatry w czasie pandemii są zamknięte. Wiele kobiet zadaje sobie jednak pytanie, czy salony fryzjerskie i kosmetyczne są otwarte. Sanepid wydał w tej sprawie oświadczenie.

Spis treści:
Koronawirus: czy salony fryzjerskie i kosmetyczne są otwarte?
Koronawirus w Polsce: obostrzenia dotyczące kwarantanny

Koronawirus: czy salony fryzjerskie i kosmetyczne są otwarte?


Premier Mateusz Morawiecki na zwołanej 31 marca konferencji wprowadził kolejne obostrzenia i poinformował, że salony fryzjerskie i kosmetyczne muszą zostać zamknięte
W zeszłym tygodniu, w odpowiedzi na liczne zapytania właścicieli salonów kosmetycznych i fryzjerskich dotyczących ich funkcjonowania w trakcie pandemii, Sanepid wydał oświadczenie, w którym poinformował:

„Wobec braku generalnego prawnego ograniczenia działalności podmiotów branży fryzjersko-kosmetycznej decyzja o kontynuowaniu świadczenia usług jest podejmowana indywidualnie przez każdy z tych podmiotów na własną odpowiedzialność”.
Ta informacja straciła jednak swoją ważność. Obecnie wszystkie salony fryzjerskie i kosmetyczne są zamknięte. Obowiązuje zakaz świadczenia usług w tym zakresie.
 
Redakcja poleca: Jak walczyć z koronawirusem? Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz bezpieczna!
Z dnia na dzień liczba zarażonych koronawirusem rośnie. Rząd wprowadził nowe obostrzenia dotyczące komunikowania się na terenie całego kraju. Dozwolone są wciąż zakupy w sklepach i aptekach. Sprawdź, co należy robić, aby uniknąć zarażenia koronawirusem w tych miejscach.

Koronawirus w Polsce. Obostrzenia rządu dotyczące kwarantanny

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki w związku ze stale powiększającą się liczbą zarażonych koronawirusem zaostrzył zasady komunikacji na terenie naszego kraju. Zaleca się wychodzenie z domu tylko w sprawach niezbędnych, takich jak zakupy spożywcze czy wizyta w aptece. Według najnowszych danych, w Polsce łącznie zakażonych koronawirusem jest 1984 osób, zmarło 26. Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zapowiedział, że rząd planuje kolejne ograniczenia w funkcjonowaniu obywateli podczas pandemii, co ma związek z nieprzestrzeganiem zasad kwarantanny. Policji pomóc ma wojsko, które, według zapowiedzi, ma wyjść na ulice w najbliższym czasie.

Źródło: Państwowa Inspekcja Sanitarna, gis.gov.pl, polskieradio.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy