Koronawirus a rekrutacja do przedszkoli
fot. AdobeStock

Koronawirus: co z rekrutacją do szkół i przedszkoli?

Rząd zawiesił zajęcia dydaktyczno-wychowawcze aż do 25 marca. Rodzice pytają, co mają robić z wnioskami, które trzeba dostarczyć w formie papierowej.
Dominika Bielas
Koronawirus a rekrutacja do przedszkoli
fot. AdobeStock
Choć rodzice nadal mogą wypełniać wnioski za pośrednictwem platformy internetowej, to jednak podpisane dokumenty w formie papierowej należy złożyć osobiście w szkole czy przedszkolu pierwszego wyboru. Np. według warszawskiego harmonogramu należy to zrobić do 20 marca. Rodzice obawiają się, że odbiją się od drzwi.

Administracja pracuje normalnie

Proces rekrutacyjny do przedszkoli i podstawówek nadal trwa. Choć w placówkach nie ma dzieci, to warto wiedzieć, że administracja pracuje normalnie. Przedszkola i szkoły podstawowe prowadzące rekrutację są zobowiązane do tego, aby przyjmować dokumenty od rodziców. Wnioski są przyjmowane w godzinach, które można sprawdzić telefonicznie lub na stronie www danej placówki. Ministerstwo Edukacji Narodowej zaznacza jednak, że organ prowadzący przedszkole czy szkołę ma prawo zadecydować o ewentualnych innych rozwiązaniach w tym zakresie, np. zgodzić się na przeslanie wniosku na adres e-mailowy danej placówki. Informacji należy szukać na stornie internetowej danej szkoły lub przedszkola.

Dokumenty można także wysłać pocztą. Wówczas należy się jednak skontaktować z placówką i poinformować o tego typu formie dostarczenia dokumentów. To samo tyczy się wniosków dotyczących kontynuowania edukacji dziecka w danej placówce.
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!

Co z zaświadczeniem o szczepieniach?

Kryterium szczepień po raz pierwszy jest stosowane podczas rekrutacji np. w krakowskich przedszkolach samorządowych. Jeśli nie posiadasz jeszcze z przychodni zaświadczenia, że dziecko zostało poddane obowiązkowym szczepieniom ochronnym albo że jest zwolnione z tego obowiązku z przyczyn zdrowotnych, możesz złożyć oświadczenie lub okazać książeczkę szczepień. Chodzi o ograniczenie wizyt rodziców w ośrodkach zdrowia. Pamiętaj, oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.

Źródło: gov.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy