Koronawirus a rekrutacja do przedszkoli
fot. AdobeStock

Koronawirus: co z rekrutacją do szkół i przedszkoli?

Rząd zawiesił zajęcia dydaktyczno-wychowawcze aż do 25 marca. Rodzice pytają, co mają robić z wnioskami, które trzeba dostarczyć w formie papierowej.
Dominika Bielas
Koronawirus a rekrutacja do przedszkoli
fot. AdobeStock
Choć rodzice nadal mogą wypełniać wnioski za pośrednictwem platformy internetowej, to jednak podpisane dokumenty w formie papierowej należy złożyć osobiście w szkole czy przedszkolu pierwszego wyboru. Np. według warszawskiego harmonogramu należy to zrobić do 20 marca. Rodzice obawiają się, że odbiją się od drzwi.

Administracja pracuje normalnie

Proces rekrutacyjny do przedszkoli i podstawówek nadal trwa. Choć w placówkach nie ma dzieci, to warto wiedzieć, że administracja pracuje normalnie. Przedszkola i szkoły podstawowe prowadzące rekrutację są zobowiązane do tego, aby przyjmować dokumenty od rodziców. Wnioski są przyjmowane w godzinach, które można sprawdzić telefonicznie lub na stronie www danej placówki. Ministerstwo Edukacji Narodowej zaznacza jednak, że organ prowadzący przedszkole czy szkołę ma prawo zadecydować o ewentualnych innych rozwiązaniach w tym zakresie, np. zgodzić się na przeslanie wniosku na adres e-mailowy danej placówki. Informacji należy szukać na stornie internetowej danej szkoły lub przedszkola.

Dokumenty można także wysłać pocztą. Wówczas należy się jednak skontaktować z placówką i poinformować o tego typu formie dostarczenia dokumentów. To samo tyczy się wniosków dotyczących kontynuowania edukacji dziecka w danej placówce.
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.

Co z zaświadczeniem o szczepieniach?

Kryterium szczepień po raz pierwszy jest stosowane podczas rekrutacji np. w krakowskich przedszkolach samorządowych. Jeśli nie posiadasz jeszcze z przychodni zaświadczenia, że dziecko zostało poddane obowiązkowym szczepieniom ochronnym albo że jest zwolnione z tego obowiązku z przyczyn zdrowotnych, możesz złożyć oświadczenie lub okazać książeczkę szczepień. Chodzi o ograniczenie wizyt rodziców w ośrodkach zdrowia. Pamiętaj, oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.

Źródło: gov.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy