Koronawirus: co z rodzinnymi wakacjami? Minister Zdrowia: możemy o ich zapomnieć
fot. adobe stock

Koronawirus: co z wakacjami? Minister Zdrowia: możemy o nich zapomnieć

Wielu ludzi zastanawia się, jak długo potrwa jeszcze domowa izolacja, tym bardziej że pogoda za oknem skłania do planowania tegorocznych urlopów. Minister Szumowski poinformował dzisiaj, że o takich wakacjach, jakie spędzaliśmy do tej pory, trzeba będzie zapomnieć.
Katarzyna Gałązkiewicz
Koronawirus: co z rodzinnymi wakacjami? Minister Zdrowia: możemy o ich zapomnieć
fot. adobe stock
Mimo że kwarantanna trwa już od miesiąca, a lato za pasem, to końca pandemii, póki co nie widać. Wiele rodzin z dziećmi zastanawia się, czy tegoroczne familijne wyjazdy to dobry pomysł, gdzie udać się na wakacje, i które z miejsc wybrać. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował dziś na antenie radia Rmf.fm, że nie ma żadnych prognoz, które mogłyby sugerować, że epidemia koronawirusa wkrótce się skończy i rodzinne wyjazdy będą zupełnie bezpieczne:

„O takich wakacjach, jakie sobie wyobrażamy i jakie mieliśmy do tej pory, możemy w tym roku zapomnieć. Możemy zakładać, że nie będzie kolonii i obozów letnich” – skonstatował minister Szumowski.

Szef resortu zdrowia podkreślił także, że „nie ma żadnych danych, żeby w lecie lub na jesieni skończyła się epidemia. Musimy mieć perspektywę do przygotowania szczepionki”. 
Szczególnie odradzane są wyjazdy zagraniczne, ponieważ ryzyko zarażenia wciąż będzie zbyt duże. Jeśli liczba zakażeń zacznie spadać, wakacje można będzie spędzić w Polsce, w miejscach, gdzie nie ma skupisk ludzi.  

Kiedy zostaną złagodzone dotychczasowe obostrzenia?

Całkowity powrót do normalności latem wydaje się więc niemożliwy. Łukasz Szumowski podzielił się także bardziej optymistycznymi wiadomościami. Minister zdrowia dodał, że planowane jest poluzowanie dotychczasowych obostrzeń dotyczących komunikacji i zakupów w sklepach. O szczegółowych decyzjach i planach na odmrożenie gospodarki, rząd poinformuje 19 kwietnia.

Źródło: Rmf.fm

Zobacz także:
Redakcja poleca: Wakacje bez zgubienia na plaży i siedzenia w komórce - jak to zrobić radzi Akademia 5.10.15. [WIDEO]
Wakacje to czas totalnego luzu, kiedy puszcza wiele sztywnych reguł. Co zrobić, aby w tej beztrosce nie zabrnąć za daleko? Zobacz filmową relację ze spotkania Akademii 5.10.15. na którym eksperci podpowiadają rodzicom jak bezpiecznie wypoczywać z dzieckiem na wakacjach.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy