Koronawirus: darmowe smartfony dla dzieci ze świetlic środowiskowych
fot. adobe stock

Koronawirus: darmowe smartfony dla dzieci ze świetlic środowiskowych

Pandemia koronawirusa wymusiła na dzieciach konieczność zdalnej edukacji, z czym wiąże się potrzeba posiadania sprzętu z dostępem do internetu. Nie każde dziecko ma jednak własny laptop czy smartfon. Do takich dzieci często należą podopieczni świetlic środowiskowych i to właśnie oni otrzymali w środę nowe smartfony do nauki i kontaktu ze swoimi opiekunami.
Katarzyna Gałązkiewicz
Koronawirus: darmowe smartfony dla dzieci ze świetlic środowiskowych
fot. adobe stock
Smartfony z darmowymi rozmowami, SMS-ami i internetem dla podopiecznych Fundacji Polki Mogą Wszystko, trafiły do niemal dwustu dzieci z całej Polski. Jak informuje Joanna Luberadzka-Gruca, przedstawicielka Fundacji Polki Mogą Wszystko:

„W ramach wspólnej akcji producent urządzeń mobilnych OPPO przekazał 188 smartfonów, a Plus 188 starterów z bezpłatnymi rozmowami, SMS-ami i internetem dla podopiecznych Fundacji Polki Mogą Wszystko. Sprzęty wraz ze starterami trafią do podopiecznych 24 świetlic środowiskowych, które są obecnie zamknięte. Akcja odbywa się we współpracy z redakcją technologiczną Wirtualnej Polski i Fundacją Polsat”.

Bezpłatne smartfony mają usprawnić naukę

Przedstawiciele OPPO  zapewniają, że darowizna jest odpowiedzią na potrzeby podopiecznych Fundacji związane ze zdalną edukacją i koniecznością podtrzymania kontaktów z wychowawcami: „smartfony (...) przekazane przez operatora sieci Plus mają za zadanie ułatwić naukę w wirtualnej przestrzeni oraz zapewnić  bezpieczny sposób podtrzymania kontaktu między dziećmi, ich rodzicami i wychowawcami”.
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.

Wsparcie kadry nauczycielskiej 

Nauczyciele w trosce o podopiecznych starają się być w stałym kontakcie z wychowankami i ich rodzinami. Opiekunowie pomagają dzieciom odrabiać lekcje, przygotowują zabawy i zajęcia, które można wykonywać na odległość. Wychowawcy wspierają zarówno dzieci, jak i rodziców. Dużą nadzieję pokładają także w kontaktach online między podopiecznymi a wychowawcami podczas edukacji domowej. To pozwoli dzieciom przejść przez ten szczególnie trudny czas.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy