Dziś ponad 600 ZGONÓW! Prof. Horban zaleca GODZINĘ POLICYJNĄ
fot. Adobe Stock

Koronawirus: Dziś ponad 600 ZGONÓW! Godzina policyjna coraz bliżej!

Nowe dane z Ministerstwa Zdrowia przerażają. Liczba zgonów, która już wczoraj znacząco wzrosła, zwiększyła się ponownie. Prof. Andrzej Horban podkreśla, że jest coraz bliższy zarekomendowania godziny policyjnej i zakazu przemieszczania się.
Aleksandra Zaborowska
Dziś ponad 600 ZGONÓW! Prof. Horban zaleca GODZINĘ POLICYJNĄ
fot. Adobe Stock
Dzisiejsze statystyki nowych przypadków COVID-19 nadal wykazują tendencje wzrostowe. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 35 251 zachorowaniach. Ponownie jednak znacząco wzrosła liczba zgonów, która wyniosła dziś aż 621! 130 z nich spowodował COVID-19, a 491 – COVID i choroby współistniejące.

ŻNIWO ŚMIERCI! Czy będzie godzina policyjna?

„Jestem bliski rekomendowania godziny policyjnej i zakazu przemieszczania się” – powiedział prof. Andrzej Horban na antenie Radia ZET.

Podkreślił, że jeśli liczba przypadków nadal będzie rosła w takim tempie, nowe ograniczenia mogą zostać wprowadzone jeszcze przed Wielkanocą. Istnieje także możliwość, że w pierwszej kolejności restrykcje obejmą Śląsk i inne województwa, w których sytuacja jest najcięższa.

„Jeżeli przypominam sobie zachowanie ludzi w I fazie epidemii, na wiosnę, kiedy udało nam się stłumić epidemię do bardzo niewielkich rozmiarów, to ulice były puste. I to jest odpowiedź” – podkreślił prof. Horban.

Ekspert przestrzegł także, że dalsze statystyki zależą w dużej mierze od rozsądku i odpowiedzialności obywateli.

„Jeżeli ludzie nie będą zachowywać się rozsądnie, zgodnie z naszymi zaleceniami, to będziemy mieli więcej zakażeń. Więcej niż 35 tysięcy (…) Reszta leży na stole, to decyzje pana premiera” – poinformował.

Czy premier Morawiecki zdecyduje się podjąć tak zdecydowane kroki?

Źródło: Radio Zet, Ministerstwo Zdrowia

Zobacz też:
Redakcja poleca: Joga w ciąży – asany dozwolone i zakazane [WIDEO]
Joga w ciąży to dobry pomysł pod warunkiem, że zajęcia prowadzi doświadczony instruktor, który potrafi dopasować praktykę jogi do potrzeb i możliwości ciężarnych. Dzięki jodze w ciąży można łagodzić ciążowe dolegliwości, zapobiegać im oraz z większą łatwością przetrwać poród. Jednak czy jogę w ciąży można praktykować już w pierwszym trymestrze? Sprawdź, jakie asany są dozwolone, a jakie zakazane oraz dowiedz się więcej o jodze w ciąży.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy