Dziś ponad 600 ZGONÓW! Prof. Horban zaleca GODZINĘ POLICYJNĄ
fot. Adobe Stock

Koronawirus: Dziś ponad 600 ZGONÓW! Godzina policyjna coraz bliżej!

Nowe dane z Ministerstwa Zdrowia przerażają. Liczba zgonów, która już wczoraj znacząco wzrosła, zwiększyła się ponownie. Prof. Andrzej Horban podkreśla, że jest coraz bliższy zarekomendowania godziny policyjnej i zakazu przemieszczania się.
Aleksandra Zaborowska
Dziś ponad 600 ZGONÓW! Prof. Horban zaleca GODZINĘ POLICYJNĄ
fot. Adobe Stock
Dzisiejsze statystyki nowych przypadków COVID-19 nadal wykazują tendencje wzrostowe. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 35 251 zachorowaniach. Ponownie jednak znacząco wzrosła liczba zgonów, która wyniosła dziś aż 621! 130 z nich spowodował COVID-19, a 491 – COVID i choroby współistniejące.

ŻNIWO ŚMIERCI! Czy będzie godzina policyjna?

„Jestem bliski rekomendowania godziny policyjnej i zakazu przemieszczania się” – powiedział prof. Andrzej Horban na antenie Radia ZET.

Podkreślił, że jeśli liczba przypadków nadal będzie rosła w takim tempie, nowe ograniczenia mogą zostać wprowadzone jeszcze przed Wielkanocą. Istnieje także możliwość, że w pierwszej kolejności restrykcje obejmą Śląsk i inne województwa, w których sytuacja jest najcięższa.

„Jeżeli przypominam sobie zachowanie ludzi w I fazie epidemii, na wiosnę, kiedy udało nam się stłumić epidemię do bardzo niewielkich rozmiarów, to ulice były puste. I to jest odpowiedź” – podkreślił prof. Horban.

Ekspert przestrzegł także, że dalsze statystyki zależą w dużej mierze od rozsądku i odpowiedzialności obywateli.

„Jeżeli ludzie nie będą zachowywać się rozsądnie, zgodnie z naszymi zaleceniami, to będziemy mieli więcej zakażeń. Więcej niż 35 tysięcy (…) Reszta leży na stole, to decyzje pana premiera” – poinformował.

Czy premier Morawiecki zdecyduje się podjąć tak zdecydowane kroki?

Źródło: Radio Zet, Ministerstwo Zdrowia

Zobacz też:
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy