Koronawirus: nowe godziny otwarcia Biedronki, Lidla i Kauflandu. Obowiązkowe rękawiczki i płyn do dezynfekcji rąk dla klientów
fot. adobe stock

Koronawirus: nowe godziny otwarcia Biedronki, Lidla i Kauflandu. Obowiązkowe rękawiczki i płyn do dezynfekcji rąk dla klientów sklepów

Zgodnie z rozporządzeniem rządu od czwartku wszystkie sklepy mają obowiązek zapewnić klientom rękawiczki jednorazowe lub preparaty do dezynfekcji rąk. Za brak tych produktów sklepy czekają kary finansowe. W wielu marketach zmieniono także godziny otwarcia placówek.
Katarzyna Gałązkiewicz
Koronawirus: nowe godziny otwarcia Biedronki, Lidla i Kauflandu. Obowiązkowe rękawiczki i płyn do dezynfekcji rąk dla klientów
fot. adobe stock
W środę 1 kwietnia weszły w życie kolejne zmiany w funkcjonowaniu sklepów. Wprowadzono limity osób robiących zakupy w tym samym czasie w danym markecie. Zgodnie z wytycznymi rządu do każdego lokalu usługowego może wejść maksymalnie trzy razy więcej osób, niż jest kas. Jeżeli w sklepie są 3 kasy, to zakupy może robić maksymalnie 9 osób. Klientów monitoruje ochrona lub wyznaczony do tego pracownik.

Obowiązkowe rękawiczki i płyny do dezynfekcji

Zgodnie z rozporządzeniem Premiera Mateusza Morawieckiego, od 2 do 11 kwietnia w sklepach obowiązkowo muszą się znaleźć rękawiczki jednorazowe lub środki do dezynfekcji rąk. Produkty, które mają dodatkowo chronić przed rozprzestrzenianiem epidemii, czekają na klientów przy wejściu do sklepu. Ten, kto nie założy rękawiczek, nie zostanie wpuszczony do marketu. Rękawiczki czekają już na klientów Lidla, Kauflandu oraz Żabki, w której dodatkowo, przed założeniem rękawiczek, obowiązuje dezynfekcja rąk.
Redakcja poleca: Świąteczne prezenty dla dziecka wybierz w Hamleys! [WIDEO]
Szukasz oryginalnych pomysłów na gwiazdkowe prezenty dla dzieci? Zajrzyj koniecznie do pierwszego w Polsce sklepu z zabawkami Hamleys, w którym od 250 lat spełniają się marzenia dzieci!

Nowe godziny otwarcia sklepów

Biedronka, Lidl i Kaufland poinformowały o wydłużeniu godzin pracy sklepów. Jest to powiązane z limitami osób, które mogą przebywać w tym samym czasie w hipermarkecie.
  • Od 2 kwietnia sklepy Biedronki będą czynne w godz. 6.00 - 24.00, a od 7 do 10 kwietnia całą dobę.
  • Lidl zapowiedział, że większość sklepów sieci będzie otwarta od godz. 6.00 do godz. 24.00, a wybrane placówki będą czynne przez całą dobę. Szczegóły dotyczące konkretnych lokalizacji mają zostać podane wkrótce.
  • We wszystkich sklepach Aldi od 14.00 do 14.30 obowiązuje przerwa techniczna, w trakcie której dezynfekowany jest cały sklep.
  • Od środy 1 kwietnia placówki Kauflandu są czynne w godzinach 6.00 - 23.00 (za wyłączeniem sklepów w Olsztynie, Kwidzynie, Malborku, Ostrowi Mazowieckiej i Białej Podlaskiej, gdzie sklepy są otwarte w godz. 6.00 - 22.00).
  • Dino, poinformowało, że sklepy będą czynne w godz. 6.30 - 21.00. Informacje o szczegółach mają zostać wkrótce upublicznione.

Kaufland wprowadził dodatkowo możliwość robienia zakupów online, i jak poinformowały władze sklepu, dostawa produktów będzie zrealizowana do 48 godzin.
Jest to inicjatywa szczególnie wygodna dla seniorów, którzy są najbardziej narażeni na śmiertelne skutki COVID-19, którym najłatwiej zarazić się w skupiskach ludzkich.
źródło: tvn24.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy