Koronawirus: otwarcie galerii handlowych już w maju? Jest komentarz Ministerstwa Rozwoju
fot. adobe stock

Koronawirus: otwarcie galerii handlowych już w maju? Jest komentarz Ministerstwa Rozwoju

Ministerstwo Rozwoju przeprowadza rozmowy z Dyrektorami centrów handlowych, podczas których ustalany jest termin otwarcia galerii oraz nowy sposób ich funkcjonowania. Kiedy sklepy zostaną otwarte i jakie zmiany czekają klientów?
Katarzyna Gałązkiewicz
Koronawirus: otwarcie galerii handlowych już w maju? Jest komentarz Ministerstwa Rozwoju
fot. adobe stock
Jak informuje portal rzeczpospolita.pl z nieoficjalnych informacji, do których dotarła gazeta, o dacie powrotu do pracy poinformowały już pracowników takie obiekty jak Wola w Warszawie, Bielany we Wrocławiu czy gdańska Galeria Madison. Wznowienie handlu ma pomóc rozkręcać się gospodarce po okresie zamrożenia. Jak udało się ustalić Rzeczpospolitej, aprobatę części ministrów zyskała data 18 maja, a co poniektórzy są zdania, że przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności, sklepy mogłyby zostać otwarte nawet wcześniej. 

Jakie jest stanowisko Ministerstwa Rozwoju?

Trwają rozmowy między Ministerstwem Rozwoju a dyrektorami sieci handlowych. Jadwiga Emilewicz odniosła się do prowadzonych negocjacji w jednym ze swoich facebookowych wpisów:
„Rozumiemy potrzebę jak najszybszego uruchomienia sklepów w galeriach, wspólnie wypracowujemy takie rozwiązania, które pogodzą bezpieczeństwo klientów z działalnością tego typu obiektów” – napisała Emilewicz.
Redakcja poleca: Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Domowe sposoby na komary są prawie tak samo skuteczne, jak te chemiczne, za to o wiele zdrowsze dla nas i środowiska! Warto wypróbować naturalne środki na komary, takie jak: lawenda, wanilia, olejek cytrynowy i inne (równie skuteczne w walce z komarami) preparaty. Dzięki nim nie tylko odstraszysz insekty, lecz także wprowadzisz do domu piękne, aromatyczne zapachy! Sprawdź, czym odstraszyć komary.

Co ustalono?

Ministerstwo Rozwoju przedstawiło wytyczne, które dotyczą zarówno klientów, jak i właścicieli galerii, którzy są zobligowani realizować je w momencie uruchomienia placówek handlowych. Należą do nich:
  • obowiązek zakrywania usta i nos,
  • noszenie rękawiczek przez cały czas trwania zakupów,
  • limit klientów w sklepach,
  • m.in.jeden punkt na terenie galerii oferujący maseczki,
  • zapewniony dostęp do płynów dezynfekujących,
  • utrzymywanie min. dwumetrowych odstępów między sobą,
  • otwarcie jak największej liczby wejść,
  • dezynfekcja toalet i przymierzalni w sklepach odzieżowych co najmniej dwa razy dziennie,
  • parkowanie samochodów, na co drugim miejscu.

Część wytycznych przypomina te, realizowane już od dawna w sklepach spożywczych. Do ciekawostek należy propozycja wprowadzenia kamer termowizyjnych, które sprawdzałyby, czy klienci, którzy wchodzą do galerii, nie mają gorączki.
 
Źródło: money.pl, rzeczpospolita.pl, Ministerstwo Rozwoju

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy