mężczyzna celowo zaraził się koronawirusem
fot. adobe stock

Koronawirus: mężczyzna celowo zaraził się COVID-19. Jego tłumaczenie jest zaskakujące!

Na niecodzienny pomysł wpadł niemiecki polityk Stephan von Dassel, burmistrz dzielnicy Mitte w Berlinie. Mężczyzna przyznał, że celowo zakaził się koronawirusem. Swoje postępowanie tłumaczył zamiarem uodpornienia organizmu na wirusa oraz chęcią spędzania kwarantanny z zakażoną partnerką życiową.
Katarzyna Gałązkiewicz
mężczyzna celowo zaraził się koronawirusem
fot. adobe stock
Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie poinformował dziś, że w ciągu ostatniej doby w Niemczech zmarło 140 osób zakażonych koronawirusem. Łączna liczba ofiar śmiertelnych to 872. Liczba odnotowanych zakażeń wynosi tam już 73 522. Tym bardziej szokujące wydaje się zachowanie Stephana von Dassela, burmistrza dzielnicy Mitte w Berlinie, który był tak solidarny ze swoją zakażoną ukochaną, że świadomie przyjął od niej patogen z Wuhan.

„Nie sądziłem, że będzie tak ciężko”

Mężczyzna tak motywował swoje zachowanie: „Celowo sam się zaraziłem, żeby uodpornić się i nie zarażać już później innych ludzi”. Dassel dodał także, że chciał towarzyszyć w kwarantannie swej partnerce życiowej, która koronawirusem zainfekowała się w Szwajcarii. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, 53-letni von Dassel przyznał, że choroba okazała się „poważniejsza”, niż przypuszczał.

Burmistrz Mitte sądził, że upora się z COVID-19 w dwa dni i w ten sposób uodporni się na koronawirusa. Jak powiedział: „Tak naprawdę byłem zajęty przez dwa tygodnie. Nie sądziłem, że może być tak ciężko

Oby lekkomyślny pomysł Stephana Dassela nie skończył się powikłaniami, z którymi będzie musiał się zmagać „dłużej niż przypuszczał”.

Angela Merkel, podobnie jak Mateusz Morawiecki na zwołanej ostatnio konferencji, poinformowała w środę 1 kwietnia o wydłużeniu ogólnokrajowych obostrzeń dotyczących opuszczania domów i ograniczania kontaktów. Po świętach Wielkanocnych mają zapaść decyzje o dalszym postępowaniu w związku z koronawirusem.

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Zobacz także:
Redakcja poleca: Jak walczyć z koronawirusem? Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz bezpieczna!
Z dnia na dzień liczba zarażonych koronawirusem rośnie. Rząd wprowadził nowe obostrzenia dotyczące komunikowania się na terenie całego kraju. Dozwolone są wciąż zakupy w sklepach i aptekach. Sprawdź, co należy robić, aby uniknąć zarażenia koronawirusem w tych miejscach.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy