koronawirus: otwieranie hoteli
fot. Adobe Stock

Znoszenie obostrzeń jeszcze przed majówką? Będą hotele i grill?

Niewykluczone, że hotele, miejsca noclegowe i niektórych instytucje kultury zostaną otwarte już w drugim etapie zdejmowania obostrzeń. Czy to oznacza, że w majówkę będzie można wyjechać lub zrobić grilla?
Agnieszka Majchrzak
koronawirus: otwieranie hoteli
fot. Adobe Stock
W najbliższych dniach zostaną podjęte decyzje dotyczące uruchomienia kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Coraz głośniej mówi się o przesunięciu z trzeciego etapu na drugi otwierania hoteli, miejsc noclegowych, niektórych instytucji publicznych, pracy w weekendy marketów budowlanych.

W tym tygodniu kolejny etap odmrażania gospodarki

W tym tygodniu mamy poznać kolejne plany rządu dotyczące luzowania obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. „Rozważane są przesunięcia z trzeciego etapu na drugi" – powiedział w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller dla radiowej Trójki.

„Jutro, pojutrze będą podejmowane decyzje dotyczące drugiego etapu znoszenia obostrzeń, po tym, jak spłyną dane dotyczące tego tygodnia, który minął od wprowadzenia pierwszego etapu. Na tej podstawie będzie przyjęta data uruchomienia tego kolejnego etapu, czyli m.in. otwarcia hoteli, miejsc noclegowych, otwarcia w weekendy marketów budowlanych, czy otwarcia niektórych instytucji publicznych" – zapowiedział rzecznik.

Cały czas trwają rozmowy również z przedstawicielami galerii handlowych, na jakich zasadach oni byliby w stanie takiego podwyższonego rygoru sanitarnego uruchamiać te placówki – poinformował rzecznik rządu.
Redakcja poleca: Co sądzisz o nieszczepieniu dzieci ? [SONDA ULICZNA]
Dzięki obowiązkowym szczepieniom miliony ludzi nie umierają na zakaźne choroby takie jak gruźlica, czy polio. Ale z drugiej strony wzrasta także liczba rodziców odmawiających szczepienia dzieci. Jakie jest zdanie ludzi? Zobacz!

Zniesienie obostrzeń - 4 lub 11 maja?

Dopytywany czy drugi etap miałby wejść w życie 4 czy 11 maja Müller przyznał, że obecnie brane są pod uwagę oba terminy. Tak samo jak i termin dalszy, jeżeliby się okazało, że dane będą niekorzystne – zaznaczył. Rząd musi przeanalizować nie tylko dane dotyczące ogólnej liczby zakażeń, ale też miejsc, w których się one pojawiły.

W niedawnej wypowiedzi wicepremier Jacek Sasin stwierdził, że za kilka dni większość ograniczeń będzie zlikwidowana. „Zależy, jak definiujemy większość, ale większość obostrzeń, myślę, że jeszcze będzie nam towarzyszyła całkiem długo. Mówię tutaj o konieczności noszenia maseczek, kwestii dużych rygorów epidemicznych, sanitarnych" – odparł Müller.

Źródło: tokfm.pl, dziennik.pl, businessinsider.com.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy