Koronawirus w Polsce: powstała aplikacja pomagająca w diagnozie COVID-19
fot. adobe stock

Koronawirus w Polsce: powstała aplikacja mobilna, dzięki której sprawdzisz, czy masz objawy COVID-19!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że uruchomiło aplikację mobilną, której zadaniem jest pomoc w diagnozie COVID-19. To nowe rozwiązanie ocenia stan pacjenta i sugeruje sposób postępowania w przypadku zarażenia koronawirusem.
Katarzyna Gałązkiewicz
Koronawirus w Polsce: powstała aplikacja pomagająca w diagnozie COVID-19
fot. adobe stock
Aplikacja „Sprawdź, czy masz objawy COVID-19” pomaga w ocenie ryzyka zarażenia COVID-19. Jest to wywiad elektroniczny, w którym pacjent opisuje swoje objawy, a aplikacja zadaje pytania diagnostyczne, które pozwalają rozpoznać chorobę. Co więcej, aplikacja podpowiada potencjalnemu zarażonemu, jak postępować – czy zastosować się jedynie do podstawowych zasad sanitarnych, czy też zgłosić do właściwego punktu medycznego.

Aplikacja pomoże lekarzowi, ale go nie zastąpi

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zalecenia dotyczące dalszego postępowania pacjenta zostały skonsultowane z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Resort Zdrowia podkreśla jednak, że wywiad przeprowadzony za pomocą aplikacji nie jest poradą, konsultacją ani diagnozą lekarską. Formularz ma charakter informacyjny. Aby mieć pewność, że faktycznie jest się chorym, należy wykonać testy laboratoryjne oraz konsultację profesjonalisty. 

Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia, zapewnił także, że aplikacja powstała zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia oraz we współpracy z krajowymi lekarzami. 

„Sprawdź, czy masz COVID-19” działa na smartfonach, i-phonach, przeglądarce Mozilla FireFox, Google Chrome, Safari, Microsoft Edge oraz Internet Explorer i można ją pobrać na stronie www.pacjent.gov.pl.

Źródło: pap.pl
 
Artykuł opublikowany w ramach akcji #MamaBezPorównania. Bo niezrównana mama wie, jak dbać o zdrowie swoje i dziecka - nawet w trudnych czasach!
 
#mamabezporównania mamotoja.pl
Zobacz także:
Redakcja poleca: Jak walczyć z koronawirusem? Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz bezpieczna!
Z dnia na dzień liczba zarażonych koronawirusem rośnie. Rząd wprowadził nowe obostrzenia dotyczące komunikowania się na terenie całego kraju. Dozwolone są wciąż zakupy w sklepach i aptekach. Sprawdź, co należy robić, aby uniknąć zarażenia koronawirusem w tych miejscach.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy