Koronawirus w popularnym parku rozrywki w Polsce!
fot. Adobe Stock

Koronawirus w popularnym parku rozrywki w Polsce! Odwiedzający poszukiwani przez sanepid

Poszukiwani są goście „Energylandii” - popularnego parku rozrywki w Polsce. U jednej z osób, która bawiła się w tym parku, potwierdzono zakażenie koronawirusem!
Joanna  Biegaj
Koronawirus w popularnym parku rozrywki w Polsce!
fot. Adobe Stock
„Energylandia” to największy park rozrywki w Polsce, który w poprzednim roku odwiedziło aż 1,6 mln osób. Teraz u jednego z gości wykryto koronawirusa.

Koronawirus w „Energylandii”

Jakiś czas temu było głośno o zakażeniach koronawirusem na obozach dla dzieci. Teraz wirus pojawił się w popularnym parku rozrywki. Państwowy Inspektor Sanitarny w Oświęcimiu zaapelował do gości, którzy odwiedzali „Energylandię” 28 lipca w Zatorze, by pilnie skontaktowali się ze stacją sanitarno-epidemiologoczną, która znajduje się najbliżej ich miejsca zamieszkania.
Redakcja poleca: Farma Iluzji – świat dziecięcej wyobraźni - VIDEO
Jest jedno takie miejsce, gdzie iluzja staje się rzeczywistością, a rzeczywistość przenosi do świata dziecięcej wyobraźni. Zobacz je!

Żółta strefa

Polska z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem zostanie podzielona na „żółte”, „czerwone” i „zielone strefy” - oznacza to, że w miejscach, w których jest więcej przypadków zarażenia wirusem - wrócą niektóre obostrzenia. „Energylandia” mieści się w powiecie oświęcimskim, a więc należy do „żółtej strefy”. Wprowadzone będą tam znowu obostrzenia: ograniczona liczba osób na konferencjach, siłowniach, w klubach fitness, na stadionach i halach oraz  w lokalach gastronomicznych i parkach rozrywki. Obostrzenia będą dotyczyć również imprez rodzinnych.

Rekordy zakażeń

Znowu zwiększa się liczba osób zarażonych koronawirusem. Ostatnio resort zdrowia poinformował o kolejnych 809 przypadkach zakażeń koronawirusem, od początku pandemii zaraziło się nim w Polsce ponad 50 tysięcy osób. 

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Zobacz także: 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy