5-letnia ofiara koronawirusa
fot. Adobe Stock

Koronawirus zabija najmłodszych: śmierć 5-letniego dziecka

To maleństwo jest prawdopodobnie najmłodszą ofiarą pandemii koronawirusa w całej Europie. To kolejny tragiczny dowód, że COVID-19 jest śmiertelnie niebezpieczny także dla dzieci.
Agnieszka Majchrzak
5-letnia ofiara koronawirusa
fot. Adobe Stock
Poniedziałek przyniósł kolejne dramatyczne doniesienia o liczbie zmarłych z powodu pandemii koronawirusa. Wirus zabrał życie już 69 758 ludziom na całym świecie. Wśród ofiar COVID-19 jest zaledwie 5-letnie maleństwo z Wielkiej Brytanii.

Najmłodsza ofiara koronawirusa w Europie

„To najmłodsza ofiara epidemii w tym kraju i prawdopodobnie w Europie" – podaje PAP, powołując się na brytyjskie służby medyczne.

Wiadomo, że maleństwo miało choroby współtowarzyszące. Na razie nie podano żadnych szczegółów na temat zmarłego dziecka – chorób, na jakie cierpiało, płci, miejsca zgonu.

Dotychczas najmłodszą ofiarą koronawirusa w Wielkiej Brytanii był 13-letni Ismail Mohamed Abdulwahab z Londynu, który według relacji jego rodziny nie miał żadnych kłopotów ze zdrowiem. Z kolei najmłodszą ofiarą koronawirusa w Europie prawdopodobnie była do tej pory 12-letnia dziewczynka z Belgii, która zmarła na początku ubiegłego tygodnia.
Redakcja poleca: Co sądzisz o nieszczepieniu dzieci ? [SONDA ULICZNA]
Dzięki obowiązkowym szczepieniom miliony ludzi nie umierają na zakaźne choroby takie jak gruźlica, czy polio. Ale z drugiej strony wzrasta także liczba rodziców odmawiających szczepienia dzieci. Jakie jest zdanie ludzi? Zobacz!

Tragiczne żniwo koronawirusa na Wyspach

Wielka Brytania jest w dziesiątce państw z największą liczbą przypadków zakażenia koronawirusem (47 806 zakażeń na 6 kwietnia br.). Niestety kraj ten odnotowuje też rekordowe liczby zgonów. Tylko w ciągu jednej doby, między godz.17 w ubiegły czwartek a godz. 17 w piątek zmarło 708 osób. Zmniejszyło się natomiast tempo przyrostu nowych przypadków.

Mimo że dzieci nie są w grupie największego ryzyka zachorowania na COVID-19, nic nie zwalnia nas z troski o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Dramatyczne doniesienia z Wielkiej Brytanii powinny jeszcze bardziej uzmysłowić nam, że nikt nie jest wolny od ryzyka zakażenia się koronawirusem i nie każde dziecko łagodnie lub bezobjawowo przechoruje COVID-19.

Źródło: onet.pl

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy