kosiniakowe
fot. Fotolia

Korzystasz z kosiniakowego? Sprawdź, co to takiego!

Dostajesz kosiniakowe? Do sierpnia 2016 roku ponad 70 tys.kobiet zdecydowało się skorzystać ze świadczenia! Przeczytaj, jak ubiegać się o to świadczenie rodzinne.
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
kosiniakowe
fot. Fotolia
Kosiniakowe 2017 to idealne rozwiązanie, jeśli zaszłaś w ciążę, a nie jesteś nigdzie zatrudniona lub pracujesz na tzw. śmieciówce (umowie cywilnoprawnej). Kosiniakowe należy ci się również, jeśli jesteś jeszcze studentką i nie masz stałej pracy. Kosiniakowe wynosi 1000 zł miesięcznie przez pierwszy rok życia dziecka. Do sierpnia 2016 roku z kosiniakowego korzystało 71, 2 tys mam.
Sprawdź: zasady pobierania kosiniakowego 2017

Kosiniakowe 2017 - komu się przyda?

Problem braku jakichkolwiek świadczeń rodzinnych dla mam, które są niezatrudnione w momencie zajścia w ciążę, dotyczy dużej grupy kobiet. Według statystyk, prawie 1/3 ciężarnych w 2016 roku nie miała prawa do pomocy finansowej

Pojawienie się na świecie dziecka, to oprócz ogromnej radości, także strach przed podołaniem w kwestii finansów. Zakup wózka, łóżeczka, fotelika, kosmetyków, ubranek... lista nie ma końca. Becikowe przyznawane jest wg kryterium dochodowego i jest to jednorazowa zapomoga, nie rozwiązuje więc problemu. Dla kobiety, która po pierwszym dziecku i urlopie wychowawczym chciałaby zdecydować się na kolejne, ale boi się, czy da radę utrzymać rodzinę tylko z pensji partnera, kosiniakowe okazuje się naprawdę pomocne.
Redakcja poleca: Co sądzisz o kobietach w ciąży biorących zwolnienie lekarskie? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów o to, jak oceniają kobiety w ciąży przechodzące na zwolnienie lekarskie? Zobacz, co mieli do powiedzenia w naszej sondzie.

Kosiniakowe w 2016

Kosiniakowe weszło w życie z początkiem 2016 roku, ale z nowego rozwiązania korzystali także ci rodzice, których dziecko urodziło się w przeciągu 52 tygodni przed 1.01.2016, a w przypadku ciąży mnogiej nawet 71 tygodni. 

Dodatkowe pieniądze mogą zdobyć osoby, których świadczenia z ZUS są niższe niż 1 tys. zł. Blisko 30 tys. osobom podwyższono świadczenia, a tym samym mogły one z większym bezpieczeństwem finansowym wychowywać dziecko. Sprawdź: dokładne zasady pobierania kosiniakowego 2017

źródło: rp.pl

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy