Dziewczynka w kolczykach zrobionych z czereśni
fot. Fotolia

Kosmetyczka odmówiła przekłucia uszu 4-latce. Słusznie?

Gdy dziecko się uprze, rodzic często nie ma wyjścia i ulega. Tak było tym razem. Córeczka Stephanie marzyła o przekłuciu uszu. Stylistka jednak odmówiła...
Hanna Szczesiak
Dziewczynka w kolczykach zrobionych z czereśni
fot. Fotolia
Stephanie, mama 4-letniej Elli, przez kilka miesięcy słuchała próśb córki: "Mamo, chcę w uszach błyszczące kryształki". Zrobiła to, co zrobiłaby każda mama – czekała, aż córka zmieni zdanie i zapomni, że w ogóle chciała kolczyki. Ella jednak nie ustępowała...

Mama, jak to mama, zgodziła się

Po konsultacjach z mężem, Stephanie się zgodziła. Po wielu poszukiwaniach, udało jej się znaleźć salon kosmetyczny, w którym pracują osoby wykwalifikowane w przekłuwaniu uszu. Przed umówioną wizytą, Steph wytłumaczyła córeczce, że ten zabieg nie będzie przyjemny, wręcz przeciwnie: przekłuwanie uszu boli! Elli to nie zrażało, nie mogła się doczekać wymarzonych kryształków.
Redakcja poleca: Szczepienia skojarzone – co to takiego? [WIDEO]
Czy wiesz, czym są szczepienia wysokoskojarzone? Tak określa się nowoczesne szczepionki 4-, 5- lub 6-składnikowe. Dlaczego są popularne? Ich zaletą jest przede wszystkim to, że wymagają tylko jednego wkłucia, a chronią przed odpowiednio 4, 5 lub 6 różnymi chorobami zakaźnymi. Tym samym to doskonały sposób, by zmniejszyć ból podczas szczepienia u dziecka i związany z nim... stres u rodziców.

Wizyta w salonie i... płacz

Po przyjściu do salonu, Stephanie dowiedziała się od recepcjonistki, że stylistka, z którą są umówione, ma teraz innego klienta i nie przekłuje Elli uszu. Była wkurzona i przerażona, że będzie musiała wytłumaczyć wystrojonej na tę okazję córce, że nic z tego. Co więcej, odchodząc usłyszała, jak recepcjonistka mówi koleżance, że umówiona stylistka specjalnie zmieniła czas wizyty innej klientki, żeby nie przekłuwać dziecku uszu.

Na szczęście, w salonie była inna stylistka, która zgodziła się przekłuć uszy dziewczynce. Ella zachowała się tak, jak każde inne dziecko. Płakała, krzyczała i nawet nie próbowała udawać, że jest dzielna. "Widząc jej ból, miałam łzy w oczach. Jednak fakt, że umówiona stylistka nie chciała mojej córce przekłuć uszu, nie dawał mi spokoju. To dlatego nie chciała tego zrobić? Żeby uniknąć chaosu i tylu emocji?" – mówi mama 4-latki.Jak oceniacie zachowanie stylistki, która odmówiła przekłucia uszu dziewczynce? Wasze maluchy mają kolczyki?

Czytaj także: Rodzice wytatuowali dziecko! Szczyt głupoty!
Oceń artykuł

Ocena 4 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy