GRY
 
 

Kosmetyki do zadań specjalnych

Podstawowe dziecięce kosmetyki mają za zadanie delikatnie pielęgnować skórę. Ale są i takie, które mają jeszcze inne, dodatkowe działanie. Sprawdź je!

mama, niemowlę, pielęgnacja, kąpiel
Prawda jest taka, że to, jakiego kosmetyku użyjesz do dziecięcej skóry, zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, czy skóra malca jest zdrowa, czy też może łuszczy się, jest przesuszona, podrażniona... Istotne jest też, do jakiej części ciała chcesz używać danego produktu. Poza tym ważna jest pora roku, a nawet dnia! Dlatego w sklepach znajdziesz całą gamę kosmetyków do zadań specjalnych. Oto co warto z nich wybrać.

Wyciszające przed snem

To produkty z dodatkiem lawendy. Gdy takim żelem myjesz malca lub wmasowujesz w jego skórę mleczko, uwalniają się olejki eteryczne, a dziecko je wdycha. Kąpiel dziecka, delikatny masaż kosmetykami z olejkiem lawendowym uspokoją dziecko i pomogą mu zasnąć.
Ważne: Pamiętaj, że wszystkie kosmetyki z dodatkiem ziół oraz olejków eterycznych można stosować tylko u dzieci, które nie mają uczulenia na zioła. Na szczęście tego typu alergia zdarza się naprawdę rzadko.
Redakcja poleca: Poznaj najciekawsze zabawki do kąpieli polecane przez Mamissima – film
Zobacz przegląd zabawek kąpielowych dla dzieci od malucha do przedszkolaka, dzięki którym wieczorny rytuał stanie się prawdziwą morską przygodą!

Kosmetyki dla dzieci dla wrażliwej skóry alergika

Skóra dziecka z atopowym zapaleniem jest bardziej narażona na podrażnienia, dlatego najlepiej pielęgnować ją specjalnymi kosmetykami, tzw. emolientami, które zatrzymują wodę w skórze, nawilżają ją i natłuszczają.
Ważne: Smaruj dziecko takimi kremami 3–4 razy dziennie. Po kąpieli z emolientem na skórze malca tworzy się specjalny film, który chroni ją przed przesuszeniem. Dlatego nie trzyj skóry ręcznikiem, tylko przykładaj go miejsce przy miejscu.

Kosmetyki dla dzieci chroniące przed słońcem

Dermatolodzy są zdania, że maluszka, który nie skończył jeszcze szóstego miesiąca życia, nie powinno się smarować żadnymi kremami zawierającymi filtry ochronne. Powód jest prosty: nie wiadomo, czy ich stosowanie na tak delikatną i niedojrzałą skórę nie spowodowałoby po latach niekorzystnych zmian. Poza tym takich bobasów nie powinno się wystawiać na słońce. Dzieci powyżej pół roku można już smarować kremem z filtrem – wystarczy SPF 20 do 30. Te z wyższym SPF, np. 40, 50, są konieczne, jeśli wyjeżdżacie na południe Europy lub gdy dziecko ma choroby skóry czy znamiona.
Ważne: Zanim kupisz krem, koniecznie sprawdź, dla malca w jakim wieku jest on przeznaczony. Pamiętaj, że samo sformułowanie „dla dzieci” to za mało. Nakładaj krem 20 minut przed wyjściem na spacer, by mógł spełnić swoje zadanie.

Zobacz też: Ochrona przed słońcem – przegląd kremów z filtrem dla dzieci

Kosmetyki dla dzieci na niepogodę

Co prawda teraz nie grożą nam chłodne, deszczowe dni, ale powinnaś wiedzieć, że w zimniejszych porach roku buzia smyka potrzebuje specjalnej ochrony. Dlatego producenci stworzyli kremy na niepogodę, które zostawiają na skórze film chroniący skórę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (zimnem, wiatrem).
Ważne: Niektóre tego typu kosmetyki zawierają również filtry przeciwsłoneczne, więc gdy świeci słońce, nie musisz już smarować malca dodatkowym kosmetykiem.

Kosmetyki dla dzieci na kłopoty z włoskami

Dziecięce szampony mają za zadanie delikatnie umyć główkę maluszka. Ale co zrobić, gdy włoski są matowe, plączą się, smyk ma ciemieniuchę albo potrzebuje kosmetyku wzmacniającego czuprynkę? Do tego wszystkiego służą kosmetyki specjalne – doskonale radzą sobie z tego typu problemami.
Ważne: Niektóre kosmetyki tego rodzaju znajdziesz w drogeriach, inne można kupić jedynie w aptece.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Kanapkowe wariacje i inne kuchenne inspiracje

Uwaga! Idzie mróz!