Oparzenie na twarzy dziecka
fot. Facebook/Rebecca Cannon

To ostrzeżenie o kosmetykach dla dzieci powinien przeczytać każdy rodzic!

Kosmetyki ochronne z filtrem UV powinny chronić skórę dziecka przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Przeczytaj historię tej dziewczynki!
Hanna Szczesiak
Oparzenie na twarzy dziecka
fot. Facebook/Rebecca Cannon
Rebecca Cannon, mama 14-miesięcznej Kayli, ostrzega rodziców przed używaniem produktów ochronnych z filtrem UV w aerozolu. Rebecca opublikowała na Facebooku zdjęcia Kayli, która po użyciu jednego z takich produktów doznała poważnych oparzeń na twarzy.

Uważaj na kosmetyki z filtrem dla dzieci!

Mama Kayli użyła produktu zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Nałożyła spray na ręce i wmasowała w skórę twarzy córeczki. Według informacji na opakowaniu spray Banana Boat SPF 50 (dostępny w Stanach Zjednoczonych) może być stosowany już od 6. miesiąca życia. Nie wiadomo, dlaczego produkt, który powinien chronić przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i oparzeniami, wywołał taką reakcję na twarzy dziewczynki. Być może to reakcja alergiczna na jeden ze składników sprayu.
 
"Okej, dostaję wiele wiadomości i chcę, żeby wszyscy wiedzieli, że Kayla jest już w domu po kolejnej wizycie w szpitalu z powodu obrzęku na twarzy. Wszystko w porządku, jest w dobrym nastroju. Proszę, bądźcie ostrożni, kiedy używacie produktów z filtrem w sprayu. Trochę poszperałam. Znalazłam mnóstwo przypadków takich jak nasz. Nie wiem, dlaczego te produkty wciąż są na półkach. Zdjęcia były robione od wczorajszego poranka do dzisiejszego popołudnia. Proszę, uważajcie, kiedy używacie produktów ochronnych do opalania. Rozmawiałam z przedstawicielami tej firmy, nie zrobią nic poza zwróceniem nam pieniędzy za spray" – napisała Rebecca.
Redakcja poleca: Pierwsza pomoc - oparzenie u dziecka - film
Poznaj zasady udzielania pierwszej pomocy przy oparzeniu u dziecka. Sprawdź, jak postępować, gdy dziecko się oparzy.

Czy kosmetyki dla dzieci są bezpieczne?

Mama dziewczynki ostrzega przed zakupem produktów Banana Boat. W komentarzach pod postem pojawiły się artykuły odsyłające do podobnych przypadków i historie osób, które po użyciu kosmetyków tej firmy doznały podobnych oparzeń. Na szczęście, kosmetyki Banana Boat nie są dostępne w Polsce. Mimo to warto się zastanowić, czy kosmetyki przeznaczone dla dzieci są bezpieczne? Czy rodzice mogą ufać napisom na opakowaniu, że produkty zostały przetestowane i są odpowiednie do delikatnej skóry maluchów?

Jak myślicie, co mogło wywołać taką reakcję u Kayli, alergia czy coś innego?

Zobacz także: Przegląd kosmetyków przeciwsłonecznych dla dzieci

Źródło: popsugar.com
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy