kosmetyki na słońce
fot. Panthermedia

Kosmetyki na słońce

Czy wiesz, że nie wszystkie kremy z filtrami ochronnymi są dobre dla dzieci? Przeczytaj jakie kosmetyki stosować.
kosmetyki na słońce
fot. PanthermediaCoraz częściej dermatolodzy są zdania, że maluszka, który nie skończył jeszcze szóstego miesiąca życia, nie powinno się smarować żadnymi kremami zawierającymi filtry ochronne.
Powód jest prosty: nie wiadomo, czy ich stosowanie na tak delikatną i niedojrzałą skórę nie spowodowałoby po latach niekorzystnych zmian. Dlatego tak małych dzieci najlepiej po prostu nie wystawiać na słońce. Czyli: unikać spacerów w południe, zakładać na główkę czapeczkę z daszkiem, a wózek (koniecznie z parasolką) ustawiać w cieniu drzew.

Dzieci powyżej pół roku można już smarować kremem z filtrem – wystarczy SPF 20 do 30. Te z wyższym SPF, np. 40, 50, nadają się, jeśli wyjeżdżacie na południe Europy lub gdy dziecko ma poważne choroby skóry, znamiona.

Zanim kupisz krem, sprawdź, dla malca w jakim wieku jest on przeznaczony. Samo sformułowanie: „dla dzieci” to za mało. Dla młodszych smyków wybieraj kremy z filtrami fizycznymi (mineralnymi).
Ważne: Nakładaj krem na 20 minut przed wyjściem na spacer, by mógł spełnić swoje zadanie. Jeśli malec bawi się w morzu, po wyjściu na brzeg koniecznie powtórnie posmaruj go kosmetykiem (nawet jeśli napisano, że jest on wodoodporny). Posmarowanie malucha raz dziennie to zdecydowanie za mało!

Konsultacja: dr Grażyna Nieżurawska, pediatra dermatolog, Gabinety Dermatologii Dziecięcej „Dermini”
Redakcja poleca: Figury niemożliwe – drewniane schodki [ILUZJA]
Figury niemożliwe są szczególnym typem złudzeń optycznych. Są to figury, które co prawda można narysować zgodnie ze wszystkimi zasadami perspektywy, jednak w rzeczywistości nie uda się takiej figury skonstruować.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy