GRY
 
 

Kosmiczne podróże w Kalimbie

6,13,20,27.09.2012r., godz.17:30 Kalimba zaprasza dzieci od 5lat kosmiczne zajęcia.

kalimba
Czwartki godz. 17:30
wiek: 5+
młodsze dzieci (3-4lata) mogą brać udział w zajęciach w asyście rodzica!
 
Trzy, dwa, jeden... start! Wsiadamy w rakietę i wyruszamy w kosmiczną podróż na koniec galaktyki i jeszcze dalej! Zabierzcie się z nami, a w kolejnych odcinkach naszej przygody zdobędziemy ogromne pokłady wiedzy o całym wszchświecie, przejdziemy trening kosmonautów, udamy się na poszukiwanie nowych planet, zbudujemy własny pojazd kosmiczny, skonstruujemy lunety, przejdziemy przez tunel czasoprzestrzenny, połowimy gwiazdy i poszukamy życia pozaziemnskiego. Możecie się też spodziewać wielu niespodzianek, ciekawostek i dużo dobrej zabawy!

6 września CZWARTEK godz. 17:30
Na pierwszych, kosmicznych zajęciach zbudujemy własną rakietę i spróbujemy polecieć nią na inne planety Układu Słonecznego. Ułożymy specjalną mapę naszej podróży, poznamy lepiej naszych gwiezdnych sąsiadów i sprawdzimy, czy nadajemy się na prawdziwych kosmonautów. Bądźcie wtedy z nami, zapraszamy!
 
13 września CZWARTEK godz. 17:30

Podczas drugiej, kalimbowej podróży w kosmos wspólnie odpowiemy sobie na pytanie: „Czy tylko na Ziemi mogą mieszkać ludzie?”. Odwiedzimy Słońce i wszystkie planety Układu Słonecznego, sprawdzimy jakie panują tam warunki (czy jest ciepło, zimno, jakie jest podłoże i czy znajdziemy tam coś do jedzenia...) oraz zastanowimy się, czy chcielibyśmy tam mieszkać. Na koniec każdy mały kosmonauta zaprojektuje swoją, wymarzoną planetę!
 
20 września CZWARTEK godz. 17:30

Gwiazdy, gwiazdki, gwiazdozbiory! To będzie temat przewodni kolejnego kosmicznego spotkania w Kalimbie! Dowiemy się z czego składa się gwiazda, skąd gwiazdozbiory wzięły swoje nazwy, stworzymy własne układy gwiazd i dzięki tunelowi czasoprzestrzennemu przeniesiemy się baaaardzo daleko, w odległe galaktyki aby zobaczyć jak daleka droga prowadzi od gwiazdy do gwiazdy. Zapraszamy!
 
27 września CZWARTEK godz. 17:30
Kolejna kosmiczna przygoda zaprowadzi nas w całkiem przyziemne okolice. Poznamy najsłynniejszych astronautów, najnowocześniejsze maszyny kosmiczne i technologie, które pozwalają nam odkrywać wszechświat. Każdy będzie miał okazję wykonać projekt własnego urządzenia, które mogłoby zrewolucjonizować międzyplanetarne podróże oraz... Oczywiście, dobrze się bawić!
udział w warsztatach: 35zł
obowiązują zapisy: kofifi@kalimba.pl lub tel. (22) 839 75 60 lub 501 183 953
 
KALIMBA Kofifi
ul. Mierosławskiego 19
Warszawa Żoliborz
tel. 22 839 75 60, 501 183 953
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj