Jak zrobić kotylion z papieru? [PROSTA INSTRUKCJA DIY]

Kotylion z papieru to obowiązkowa ozdoba na Dzień Niepodległości. Aby zrobić biało-czerwony kotylion, potrzebujesz jedynie papieru lub bibuły. Przyda się też orzełek na kotylion. Kotylion DIY to proste zadanie, a wspólne szykowanie ozdób na 11 listopada może być niezłą frajdą i lekcją patriotyzmu dla dziecka.

Kotylion z papieru to prosta i uniwersalna ozdoba na Dzień Niepodległości. Kotylion zrobiony z papieru lub bibuły można przypiąć do ubrania i nosić przy różnych okazjach, nie tylko 11 listopada. Własnoręcznie wykonany biało-czerwony kotylion z orzełkiem pozwoli dziecku lepiej zrozumieć sens i zaangażować się w Święto Niepodległości. Ale robienie kotylionu to także mnóstwo zabawy!

Spis treści:

Jak zrobić kotylion z papieru?

Kotylion z papieru można zrobić łatwo i szybko przy użyciu rzeczy, które na pewno masz w domu. Aby zrobić prosty biało-czerwony kotylion na Dzień Niepodległości, potrzebujesz:
  • kawałek brystolu
  • papierowe papilotki do babeczek (mogą być białe lub białe i czerwone)
  • cyrkiel
  • nożyczki
  • agrafkę
  • klej
  • czerwony flamaster lub kredkę
  • orzełka do kotylionu (np. wzór wydrukowany z internetu)

Kotylion z papieru: instrukcja DIY

Zrób kotylion z papieru razem z dzieckiem. Na brystolu narysuj, przy pomocy cyrkla, kółko o średnicy mniejszej od średnicy papilotki. Wytnij kółko i zaznaczasz ołówkiem miejsca, które trzeba przeciąć, by włożyć agrafkę. Nacięcia możesz zrobić nożyczkami. Przełóż przez otwory górne części agrafki i na chwilę odłóż brystolowe kółko.

Do wykonania kotylionu z papieru potrzebujesz papierowych papilotek. Jeśli masz tylko białe papilotki, pokoloruj jedną z nich na czerwono. Potem zmniejsz tę papilotkę, obcinając boki.

Orzełek na kotylion: wzór do druku

Orzełek do kotylionu to ważny, patriotyczny element ozdoby. Nie musisz rysować orzełka, wytnij go z wydrukowanego wzoru. Następnie naklej czerwoną papilotkę na środek białej, a na końcu doklej jeszcze orzełka. Na tył białej papilotki przyklej brystol z agrafką. Teraz możesz przypiąć do ubrania gotowy biało-czerwony kotylion z orzełkiem!

Aby pobrać i wydrukować orzełka do kotylionu, kliknij w obrazek.

orzełek na kotylion z papieru

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy