Pomyłka pielęgniarki, zmarło dziecko
fot. fotolia

Kraków: Ogromna tragedia! Pielęgniarka pomyliła leki. Nie żyje 3-miesięczne dziecko

Wstrząsająca historia. Nie możemy uwierzyć, że stało się coś tak dramatycznego.
Marta Kabulska
Pomyłka pielęgniarki, zmarło dziecko
fot. fotolia
W szpitalu im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, jak donoszą reporterzy RMF FM doszło do tragicznej pomyłki. W wyniku błędu pielęgniarki zmarła 3-miesięczna dziewczynka

Według ustaleń reporterów RMF FM, pielęgniarka pomyliła kroplówki, w wyniku czego zamiast chlorku sodu (NaCl) podała niemowlęciu chlorek potasu (KCl). Oba środki były w oznaczonych ampułkach.
Błąd natychmiast zauważono.  Niestety dziewczynki nie udało się uratować. 

Dyrekcja szpitala powiadomiła policję i prokuraturę.
- W tym momencie przekazaliśmy całą dokumentację medyczną i o okolicznościach, w jakich doszło do tej sytuacji, myślę, że jeszcze za wcześnie mówić. Zarówno rodzina jak i pielęgniarka i cały personel oddziału, na którym doszło do tragedii otrzymał wsparcie naszego psychologa, również kapelana. Chcę podkreślić też, że to jest tragedia, która wstrząsnęła całym szpitalem - tłumaczy Anna Górska, specjalista ds. komunikacji szpitala.

Pielęgniarka została zawieszona. Według doniesień RMF FM pracowała w szpitalu od dwóch lat.

Przyczyny tragicznej pomyłki próbuje wyjaśnić zespół powołany przez dyrektora szpitala. Dochodzenie w tej sprawie będzie prawdopodobnie prowadził wydział do spraw błędów medycznych prokuratury regionalnej. 

Prawdopodobnie jeszcze dziś przeprowadzona zostanie sekcja zwłok dziecka.

Zobacz też: Dramat rodzinny! Ojciec zostawił dziecko w rozgrzanym samochodzie i w panice... włożył je do lodówki

Źródło: RMF FM
 
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy