Kredki dla rocznego dziecka
fot. AdobeStock

Twój maluszek lubi rysować? Jakie kredki będą najwygodniejsze?

Kredki dla rocznego dziecka powinny być bezpieczne i wygodne w użyciu. Jeśli malec lubi rysować, warto mu na to pozwalać. Rysowanie doskonale kształtuje rączkę. Tylko jakie kredki wybrać?
Milena Oszczepalińska
Kredki dla rocznego dziecka
fot. AdobeStock

Pierwsze kredki może dostać nawet roczne dziecko. Oczywiście w takim wieku rysowanie powinno odbywać się pod czujnym okiem mamy lub taty. Jeśli malec wykazuje zainteresowanie rysowaniem, nie warto mu tego zabraniach. W trakcie tej czynności wyrabia sobie zdolności manualne i przygotowuje rączkę do późniejszej nauki pisania literek. Jakie kredki wybrać na początek? Oto ciekawe propozycje dla roczniaków (i nie tylko). 

Kredki Bambino dla rocznego dziecka

Klasyczne kredki świecowe Bambino chętnie używane są przez dzieci już od wielu pokoleń. Mają wyraziste barwy, dobrze kryją i są bezpieczne. Produkowane są w Polsce, w zgodności z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie bezpieczeństwa zabawek. 
Kredki Bambino
Redakcja poleca: HIV a ciąża - jakie jest ryzyko zakażenia dziecka? Wywiad z ekspertem
HIV w ciąży to nie wyrok! Dr Ernest Kuchar wyjaśnia, że odpowiednio wykryty i leczony wirus HIV zmniejsza niemalże całkowicie ryzyko przeniesienia się wirusa na dziecko.

Kredki kamyczki dla maluszka

Kredki marki Crayon Rocks zachwycają nie tylko jakością, lecz także wyglądem. Każda kredka przypomina kolorowy kamyczek. Owalny kształt zmusza maluszka do odpowiedniego trzymania kredki. Wykonane są z naturalnego wosku sojowego. 
Kredki kamyczki

Kredki stożkowe dla najmłodszych

Występują w dwóch wersjach kolorystycznych: klasycznej oraz pastelowej. Wygodnie się je trzyma i można malować po kartce całą powierzchnią kredki. Przydatne dla maluszków, które nie potrafią jeszcze trzymać długiej, cienkiej kredki w rączce. 
Kredki stożkowe

Kredki Melissa&Doug dla małych dzieci

Kredki tej popularnej marki są bardzo przemyślanie zaprojektowane. Nie posiadają żadnych papierków, można wykorzystać je w całości. Mają też trójkątny kształt, dzięki czemu nie turlają się na stoliku i nie lądują na podłodze. Dostępne są w wersji różowej i niebieskiej, w zależności od preferencji. 
Kredki Melissa&Doug
Kredki Melissa&Doug

Kredki trójkątne dla dzieci

Te kredki również mają trójkątny przekrój, jednak w odróżnieniu od kredek marki Melissa&Doug nie są to kredki świecowe, a ołówkowe. Są na tyle krótkie, że dobrze mieszczą się w małych rączkach. Ładnie, wyraźnie malują. 
Kredki trójkątne

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy